bidzsi1 Creative Commons License 2007.06.10 0 0 109

Drámai csatában győztünk a Viking Kupa kispályás országos bajnokságon!

Június 5-én rendezték meg a Remetekertvárosi Általános Iskolában a fiú 2-es korcsoport országos döntőjét. A hat csapatos döntőben először két csoportban folytak a küzdelmek. Iskolánk ifjú floorballosai a nagypályás sikerek után a kispáylás versenyen is esélyesként léptek pályára. Első ellenfelünk a Vajda Péter Ált. Isk. „A” csapata volt, akik végig nagy ellenállást tanúsítottak, remekül védő hátvédjüknek sokáig nem tudtunk gólt lőni. Aztán egy remek összjáték után vezetést szereztünk és végül megérdemelten nyertünk 3-1 arányban. A második mérkőzésen a debreceni Vörösmarty Ált. Isk. ellen az eredmény ellenére nehéz dolgunk volt. Sok gólt kaptunk, de szerencsére kétszer annyit lőttünk is, így a vége 8-4 lett a Vácis Torpedóknak. Az elődöntőben végre nagyobb hibák nélkül játszottunk és könnyedén vertük meg 6-0 arányban a Vajda „B” csapatát. A döntőben a hazaiak önbizalommal teli játékosai vártak ránk. A mérkőzés meglehetősen rosszul indult számunkra, hiszen a kihagyott helyzeteinkre a vendéglátók két szép góllal válaszoltak (0-2). Nem sokkal később Kőszegi szépített, de alig telt el pár perc a gól után, újra 2 gólosra növelték előnyüket a kékek. Másfél perccel a vége előtt biztos győztesnek tűntek a remetekertvárosiak. Szerencsére a fiúk nem adták fel és a lövések pontosságán sikerült javítani, ami szépítést eredményezett. Aztán bekövetkezett az, amire a túloldalon senki sem számított, Kőszegi előbb okosan gurított a kapuba, majd nem sokkal a vége előtt a fejben összeroppanó hazaiaknak a kegyelemdöfést is megadta. Hihetelen módon, csapatunk az utolsó másfél percben 3(!) gólt lőve bravúros győzelmet aratott, elhódítva az idei Viking Kupát!