bidzsi1 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 98

Budapesti Diákolimpa, fiú 3-as korcsoport

Március 4-én zajlott le a fiú 3-as Budapesti Floorball Diákolimpia „A” jelű csoportjának selejtezői, melyekre az Újlak Utcai Általános Iskola gyönyörű tornacsarnokában került sor. Ebben a korcsoportban a csapat kétharmadát olyan játékosok alkották, akik még alig, vagy egyáltalán nem játszottak még nagypályán. Csapatunk meglehetősen nehéz csoportba került, hiszen, mind a Budenz, mind a Wesley iskola jelenleg előrébb tart ebben a korosztályban.

A csoportban ennek megfelelően alakultak az eredmények, de ne szaladjunk nagyon előre. Első mérkőzésünket a Budenz Általános Iskolával játszottuk és az első félidőben derekasan helytálltak a srácok. A mérkőzés első szakaszában helyzeteket alakítottunk ki, de ki is hagytuk őket, ellenfelünk pedig rutinosan használta ki hibáinkat, s szerzett kétgólos előnyt. A másik félidőben a rutinszerzés miatt, többször cseréltünk, s ennek köszönhetően ellenfelünk végül simán győzött. A következő mérkőzés forgatókönyve az előző összecsapáshoz hasonlóan alakult. Jellemző módon ellenfelünk egy kapufánk utáni lefordulásból szerezte meg a vezetést. Sajnos ezután már nem tudtunk igazán újra lendületbe jönni, cseréink sem tudtak lendíteni a játékon, így ellenfelünk végül simán győzött. A harmadik mérkőzésen két nyeretlen csapat nézett farkasszemet. A papírforma nem a mi sikerünket ígérte, de erre most alaposan rácáfoltak fiataljaink. Szokásos mérkőzés eleji agresszív játékunk ezúttal sikeres helyzetkihasználással párosult és viszonylag hamar, már az 5. percben 3 gólos előnyt harcoltunk ki. Cseréink végre jól illeszkedtek a csapatba, mindenki hozzátett valamit ehhez a szép győzelemhez, melynek eredményeképpen kellemes szájízzel zártuk ezt a számunkra tanulásnak szánt selejtező tornát. Mind a három mérkőzésen sok-sok tapasztalattal lettünk gazdagabbak, remélhetőleg mindenki hasznosítani is fogja majd ezeket.

Budapesti Floorball Diákolimpia, fiú 3-as korcsoport, Újlak Utcai Általános Iskola

„A” csoport

Eredményeink:

Váci Utcai Ének-Zenei Ált. Isk. – Budenz Ált. Isk.                             0-7

Wesley Ált. Isk. - Váci Utcai Ének-Zenei Ált. Isk.                              0-6

Váci Utcai Ének-Zenei Ált. Isk. – Balassi Bálint Nyolcévf. Gimn.        6-1

Végeredmény:

1. Budenz Ált. Isk.
  2. Wesley János Ált. Isk.
  3. Váci Utcai Ének-Zenei Ált. Isk.
  4. Balassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium

Az első két helyezett jutott a budapesti döntőbe, csapatunk az összetett 5. helyezést érte el.