bidzsi1 Creative Commons License 2007.02.17 0 0 92
Mind két fronton jól küzdöttünk, de ha nehezen is, érvényesült a papírforma

Kettős rangadóra került sor szombaton a Népligeti sportcsarnokban. Igaz nem a régi szép futball évek tértek vissza, hanem a Vácis Torpedók két korcsoportban is összemérte erejét a Dunai Krokodilok ellen. Először az U15-ös csapatok léptek pályára bizony szép számú közönség előtt. Az első harmadra a nagy iram volt a jellemző, a kapuk felváltva kerültek veszélybe, de a kapusok, mind két oldalon remekeltek. Úgy tűnt a harmadban már nem is esik gól, de egy erősen vitatható kiállítást követően a vendégek egy gyönyörű lövéssel vezetéshez jutottak (0-1). A második harmadban tovább folytatódott a néhol öldöklőnek is nevezhető küzdelem. A játékrész elején aztán Mihály Zalán villant egyet, saját kapujától indulva, több védőt kicselezve lőtt az ellenfél kapujába (1-1). Kár, hogy megint régi hibába estünk és gyakorlatilag a semmiből egy perc alatt újra gólt lőttek a Krokodilok (1-2). S ahogy az ilyenkor lenni szokott kitámadtunk, s ellenfelünk lőtt gólokat, de a harmad végére sikerült a felzárkózás. Az utolsó etapban tovább keményedett a mérkőzés, de végül jobb helyzetkihasználásával győzött a jelenleg jobb Krokodilok. Minden játékosnak köszönöm a lelkes hozzáállását.

U15-ös országos bajnokság, 4. forduló, Népliget

Vácis Torpedók – Justitia SC – Dunai Krokodilok 5-8 (0-1, 3-4, 2-4)

Vácis Torpedók: Békefi – Lőrinczi, Mihály, Sajó, Szűcs, Nagy cs: Illés, Piski, Varga B, Frigyik, Zengin, Nagy

Pontszerzőink: Mihály (1+0), Szűcs (1+0), Illés (2+0), Sajó (1+0), Nagy (0+1)

A mérkőzés legjobb Vácis Torpedók játékosa: Illés Sándor

Az U15-ös mérkőzés után, léptek pályára legkisebbjeink, akik közül 3-an az előző mérkőzésen is játszottak, síelés miatt ketten nem voltak jelen, így mindenképpen a vendégek voltak a favoritok. Ennek megfelelően kezdődött a mérkőzés, a Krokodilok pontos gyors játékkal igyekeztek gólhelyzetbe kerülni, szellemes játékukkal csak ideig-óráig tartottuk az első harmadban a lépést. A harmad végére háromgólos előnyt szereztek Szabó Gábor tanítványai. A következő harmadban aztán mintegy varázsütésre változott meg játékunk. Ugrásszerűen javult fel Bence teljesítménye a kapuban, nagyobbnál-nagyobb helyzetekben hárított és ezzel zavarba is hoztuk az ellenfelet. Szűcs Gergő amellett, hogy jól mozgatta a csapatot, gólokat lőtt. Az iramra nem lehetett panasz, mindkét fél apait-anyait beleadott. 5-3-nál az ellenfél időt kért, s ez jót tett nekik, mert egy szépen megjátszott helyzetet értékesítve 6-3-ra húztak el. A mérkőzés az utolsó harmadban is élvezetes maradt, helyzetek bőven adódtak a kapuk előtt, melyeket sajnos ellenfelünk használt ki jobb százalékkal. Csapatunk így is minden dicséretet megérdemel, tartalékosan is megnehezítettük a bajnokaspiráns dolgát.