A Győr elleni óriási, Hitchcock-i koreográfiás győzelemmel IFI-BAJNOK A VÁC!!!

Vezette: Budai Bock Krisztián, Varga Péter

Vác: Sztranyan Ágnes –– Oláh Kyra - Hámori Konszuéla – Paróczy Sára – Németh Kitti – Hansághy Beatrix – Katona Flóra

Oláh Kyra (8), Németh Kitti (4), Katona Flóra (4), Hansághy Beatrix (2), Hámori Konszuéla (2), Kovács Dorottya (2)

Legjobb Győr-góllövők:

Élő Beatrix (9), Baracskai Patrícia (5), Horváth Petra (3).

7-esek: 7/6 ill. 3/3.   Kiállítások: 6 ill. 10 perc

Eredmény alakulása:

5. perc: 2-3, 15”: 8-9, 25”: 12-11, 40”: 16-16, 45”: 18-18, 50”: 20-20, 55”: 20-21

Kissé megilletődötten kezdtük a bajnoki címet eldöntő meccset, bő tíz perc kellett, hogy felpörögjünk az „üzemi hőmérsékletre”.

Innentől kezdve egy elképesztően izgalmas, fej-fej melletti párbaj vette kezdetét, és tartott a meccs végéig.

Az első periódusban – nagy magassági- és súlyfölényben lévő - győri átlövőket hagytuk szabadon lőni, de később sikerült a megfelelő zavaró védekezést kialakítani ellenük, amely nagyon elbizonytalanította őket.

Az első játékrészben utolsó harmadában Sztranyan Ági is nagyon elkapta a fonalat, több ziccert hárítva. A gólszerzésben Németh Kitti és Oláh Kyra vitte a prímet.

A félidő végén kiállítást kaptunk, ezt jól kihasználva mentek el kettővel a zöld-fehérek.

A 35. percben hárommal ment a Győr, de lányainknak sikerült öt perc alatt egálra visszazárkózni, nagyban köszönhetően ismét Sztranyan Áginak.

Végül az utolsó öt percről bővebben: az 55. percben 20-21-nél hetest kapunk, de kimarad, az 55-57. perc között emberhátrányban játszunk, az 58.-ban kihagyjuk a ziccert, az 59.-ben viszont SIKERÜL EGYENLÍTENÜNK! A győri támadást kivédekezzük, 59:46-nál  (21-21-nél) Ottó Kati időt kér, megbeszéljük a támadás-variációt. Katona Flóra betör, HETEST KAPUNK. Az időntúli elvégzéshez a kötélidegzetű NÉMETH KITTI ÁLL ODA, ÉS BELÖVI, BAJNOK A VÁC!!!

A pontegyenlőségnél az döntött a javunkra, hogy az alapszakasz és a rájátszás három meccse közül kettőt mi nyertünk!

A másik meccsen:

Debrecen – FTC 29-29 (18-15)

A tét nélküli mérkőzés végén ott is óriási izgalmak voltak, hiszen a Fradi szintén időntúli hetest végezhetett el, amelyet a debreceni kapus kifogott.

A 2013/2014-es női ifjúsági bajnokság felsőházának végeredménye:

1. IPRESS CENTER-VÁC   9m   7GY  0D 2V  260-228  17 pont   MAGYAR BAJNOK!

2. Győri Audi ETO KC           9 m   6Gy  1D  2V  267-218  17 pont

3. FTC-Bástya Millenium       9m   2Gy  2D  5V   257-270   8 pont

4. DVSC-TVP                         9m   1GY 1D  7V   219-287   4 pont

Bajnokcsapatunk tagjai (mindenkit felsorolok, akik a szezonban kerettagok voltak –  tévedésem lehetőségének  fenntartásával):

Hámori Konszuéla, Hansághy Beatrix, Katona Flóra, Oláh Kyra, Paróczy Sára, Németh Kitti, Kovács Dorottya, Bodó Letícia, Liszka Rebeka, Fabó Kamilla, Helembai Lilla, Sztranyan Ágnes, Schvart Enikő, Avacz Petra, Puhalák Szidónia, Helembai Fanny, Szenes Bettina, Vígh Viktória, Bató Lili, Benkó Csenge, Juhos Leila, Fodor Xénia, Sövényi Evelin, Maglódi Nikolett.

A sikerEDZŐ: Ottó Katalin, segítője: Wiezl István

Én szurkolóként így „érzékeltem”, a siker további részeseit Ottó Kati a megfelelő fórum(oko)n nyilván pontosítja, kiegészíti majd.

Kiváló tiszteletem és nagy gratulációm minden játékosunk szüleinek is!

A bajnoki érmek átadása után csapatfényképek, majd közös fotók a szurkolókkal is. Legvégül kedves szurkolótársaimmal; Timivel, Pistivel, Tibivel, Gézával, és Gabival, virággal, édességgel, és egy korty pezsgővel köszöntöttük a KLUBTÖRTÉNET ÉS A VÁCI KÉZILABDA TÖRTÉNETÉNEK ELSŐ MAGYAR BAJNOK CSAPATÁT, EDZŐJÉT ÉS SEGÍTŐJÉT!