Remek játékkal, két magabiztos győzelemmel zártuk a mai napot!

Vác: Sztranyan Ágnes – Kovács Dorottya – Hámori Konszuéla – Paróczy Sára – Németh Kitti – Hansághy Beatrix – Katona Flóra

Csere: Schvart Enikő, Oláh Kyra, Helembai Lilla, Fabó Kamilla, Nagy Enikő, Liszka Rebeka, Bodó Letícia

Németh Kitti (7), Hansághy Beatrix (7), Oláh Kyra (7), Katona Flóra (5), Paróczy Sára (3), Hámori Konszuéla (3)

Legjobb FTC-góllövők:

Monori Orsolya Tekla (8), Háfra Noémi (4), Kiss Nikolett (3), Mód Noémi (3)

7-esek: 6/4 ill. 4/4.   Kiállítások: 12 ill. 6 perc

Eredmény alakulása:

5. perc: 2-4, 20”: 9-11, 40”: 19-23, 50”: 21-28

Ificsapatunkból sérülés miatt hiányzott két válogatottunk, egyben házi góllövőlistánk éllovasai; Puhalák Szidónia és Helembai Fanny, továbbá Szenes Bettina és Bató Lili, ill. a szezon közben eltávozó Vígh Viktória.

A szülőkkel, rokonokkal közösen nagyjából 25-en szurkoltunk lányainknak. Alapcsapatunk, a Kovács D. helyére bejövő Oláh Kyrával végig vezetve, nagyszerű játékkal győzte le az FTC-t. Lányaink nagyon motiváltan, energikusan, sokat mosolyogva, végig egymást bíztatva játszottak. Láthattunk Sztranyan Á. remekléseket, káprázatos Hansághy B. átlövéseket, lendületes Németh K.-és, Katona F.-gólokat, hibátlan Oláh K.- hetesdobásokat, remek Hámori K.-betöréseket, cserekapusunk Schvart E. pedig két hetest is kivédett.

Vác – Debrecen 34-25 (19-10)

Vác: Sztranyan Ágnes –– Oláh Kyra - Hámori Konszuéla – Paróczy Sára – Németh Kitti – Hansághy Beatrix – Katona Flóra

Csere: Schvart Enikő, Helembai Lilla, Nagy Enikő, Liszka Rebeka, Bodó Letícia, Kovács Dorottya, Polecsák Patrícia

Hansághy Beatrix (8), Németh Kitti (5), Oláh Kyra (5), Hámori Konszuéla (4), Katona Flóra (4), Paróczy Sára (3), Nagy Enikő (2), Fabó Kamilla (1), Kovács Dorottya (1), Polecsák Patrícia (1)

Legjobb Debrecen-góllövők:

Vajda Luca (7), Halmai Pálma (5), Mondl Viktória (4), Szőnyi Dorina (3).

7-esek: 5/4 ill. 5/2   Kiállítások: 2 ill. 6 perc

5. perc: 3-0, 20”: 11-4, 40”: 23-16, 50”: 28-18

Az első félidőben döntésre vittük a dolgot, amikor frissen, lendületesen és pontosan  játszottunk a sorsolás miatt a legkevesebbet pihenni tudó hajdúságiak ellen. Alapcsapatunk megint kiválóan teljesített, szinte csere nélkül végigjátszva ezt a meccset is. A második félidőben már valószínűleg tartalékoltuk erőnket a holnap délelőtti sorsdöntő derbire. Minden játékosunk ismét dicséretet érdemel, Hansághy B. gyönyörű átlövés-góljai mellett kiemelném cserekapusunk, Schvart E. három „hetesölését” is.

A nap másik két meccsén:

Debrecen – Győr 20-27 (10-14)

A végeredmény nem sejtet szoros meccset, ám a Debrecen számos ziccert és heteseket is kihagyott, megakadályozva a felzárkózást.

Győr – FTC 27-22 (15-11)

A Fradi álmosan kezdett, a Győr több góllal vezetett, de a 41. percben 18-18 volt az állás. Utána tíz perc Fradi-gólcsend és hét győri gól következett, ami eldöntötte a meccset. A pesti zöld-fehérek hét hetest is kihagytak!

A tabellát illetően:

Már biztos, hogy negyedik a Debrecen, és harmadik az FTC. A Győr két ponttal vezet előttünk, így holnapi esetleges győzelmünk esetén – a jobb egymás elleni eredmény alapján – MI LEHETÜNK A BAJNOKOK!

MINDENT BELE A GYŐR ELLEN IS, LÁNYOK, A MA MUTATOTT JÁTÉKUNKKAL KOMOLY ESÉLYEINK LESZNEK HOLNAP IS!