Kuruc71 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 6698

Azert akkoriban mas idok jartak. Meg nem is voltak a mai ertelemben vett tengeralattjarok hanem csak az ellenseg jelenletere lemerulo buvarhajok. A felszinen kozlekedtek foleg es ha tehettek ott is tamadtak. Ez a radar elterjedeseig tartott es azzal egyutt visszaszorult majd megszunt ( gyakorlatilag ) A Panama csatorna kiiktatasahoz igen komoly romboloero kelett volna amit szerintem ezen gepek nem voltak kepesek szallitani.  Az altaluk elert eredmenyek is mutatjak hogy romboloeroben semmit nem ertek. Annal jobbak voltak felderitesben. REpultek a legtobb US Ausztral Brit bazis felett  mint felderitok. Sydney-t Brisbane-t-Melbourne-t Aucklandet, stb stb megjartak egy arva veszteseg nelkul. 

 

Ahogy mondtam mas idok voltak. Akkor meg de mar csak eppen hogy csak meg lehetett tenni de manapsag mar amikor muholdrol a sodorvonalakra vadasznak, haaaat nem igen.

 

 

Amugy maga Mochitsura Hashimoto a IJN tengeralattjaro parancsnoka mondta hogy egyreszt technikailag kihegyezett bambuszbotokkal mentek a korszeru nyugati technika ellen. Masreszt meg a Japan NAVY nek sem bizalma sem elkepzelese nem volt arra hogy mikent hasznalja a tengo eroit. gy alakult ki az hogy foleg felderitesre hasznaltak oket illetve elsodlegesen az ellenseges hadihajok ellen ahelyett hogy az ellenseg utanpotlas hajoit tamadtak volna.   Az egyetlen pozitiv idoszaknak azt irta le  Lt Com Hashimoto amikor az elso sikerek utan mint valami folosleges dologgal nem foglalkoztak igazan a tengo fegyvernemmel es ra tudta uszitani a tengokat az indiai oceanon levo kereskedelmi hajokra. Ez volt a japan "boldog idok"

 

 

Előzmény: Szaganaki (6697)