Most fordítok angolról magyarra egy strandröpladbás anyagot, és néhány kifejezéssel gondban vagyok (mind az értelmezésével, mind a magyar megfelelőjével).

sziasztok
Miki

vodkafan Creative Commons License 2006.04.29 0 0 203

A MAGYAR BAJNOKI CÍMÉRT folytatott párharc 2:2-re áll.
Ha a fiúk meg tudnák ismételni azt a célratörő és nyugodt játékot, amit a kupadöntőben nyújtottak, meg lehet védeni a tavaly kiharcolt címet!

Otthonában a Kbarcika az esélyesebb, de akárcsak a kupában, most is nekik van több veszítenivalójuk!

* * * * * * * * *

A szurkolói különbusz délelőtt 10:30-kor fog indulni a Köjáltól!

vodkafan Creative Commons License 2006.04.24 0 0 202
Tippmixes esélyek mára:
Kométa-Kaposvár SE (hazai): 1.40x
Vegyész RC Kazincbarcika (vendég): 1.85x
Wác Creative Commons License 2006.04.10 0 0 201
Kaposvár-Kazicbarcika és Vasas-BSE döntők lesznek!
vodkafan Creative Commons License 2005.11.10 0 0 200

MA este Koch Robi csapata, vagyis egyik Közép Európa Ligás ellenfelünk, a Bécs az olasz  Sisley Treviso vendégeként Bajnokok Ligája meccsen érdekelt. A 20:30-kor kezdődő találkozót és a 18-ai Innsbruck-Bécs rangadót (a Kométa-Kaposvár holnaputáni fellépését Tirol fővárosában sajnos nem...) élőben közvetíti a TW1.

Az osztrák adó online is nézhető, ezzel kapcsolatban info található a http://www.kometa.hu/roplabda 'aktuális' rovatában!

IanStuart Creative Commons License 2005.09.14 0 0 199

A ZTE RK nélkül kezdődik majd az NB1.

Jó volt néha kimenni vasárnap délután......

:-((

Lecso11 Creative Commons License 2005.05.06 0 0 198

Gyuri bá'

Demeter György két török bajnoki cím után hazatér, és legszívesebben ismét Kaposváron folytatná edzői pályafutását. A kiváló szakember korábban 202 alkalommal szerepelt a válogatottban, 1992 és 2003 között pedig a kaposváriak vezetőedzője volt. Demeter György az Erdemirspor Eregli együttesével tavaly és idén is a csúcsra jutott, most pedig a válogatott került az előtérbe: szövetségi kapitányként szeretné kijuttatni a világbajnokságra a nemzeti együttest.

(2005-05-06)

Demeter György játékos pályafutásának befejezése után Kaposváron érte el legnagyobb edzői sikereit. A helyi férfi röplabdacsapattal a kilencvenes években és az új évezred elején hétszer lett bajnok és nyolcszor kupagyőztes. A szakember 2003 nyarán döntött a váltás mellett, és a török Erdemirspor Ereli együttesével 2004-ben és 2005-ben egyaránt bajnoki címet szerzett. Az idei volt Demeter György tizedik bajnoki aranya: csapata az elmúlt évi siker után megvédte elsőségét.

Demeter György: - Könnyebb is volt, mert 30 mérkőzésen át voltunk veretlenek, de ezt a terhet végig kellett vinni. A rájátszásban szintén jól ment: sokáig veretlenek maradtunk, csak az utolsó, már tét nélküli találkozón kaptunk ki.

A kaposvári edzőt továbbra is több török csapat csábítja, de ő inkább itthon folytatná pályafutását.

Demeter György: - Én év elején, januárban, amikor itthon voltam, ezen a fórumon is elmondtam és az írott sajtóban is megjelent, hogy szeretnék hazajönni. Szeretném itthon folytatni edzői pályafutásomat, és remélem, hogy Kaposváron.

Hogy így lesz-e, arra néhány héten belül választ kapunk. Demeter György májusban, szövetségi kapitányként, a magyar válogatottat készíti fel a világbajnoki selejtezőkre. a fiúk a hét elején kezdték meg a közös munkát, a jövő hét végén pedig következik a tiszaújvárosi előselejtező. Ha a nemzeti együttes legyőzi Azerbajdzsánt, Moldáviát és Szlovéniát, akkor egy finnországi tornán folytathatja. A világbajnokságra igen nehéz lesz kijutni, de együttesünk képes lehet a bravúrra. Ráadásként a rutinos harcosok mellett már egyre jobbak a fiatalok is.

Demeter György: - Természetesen a régi, jól bevált játékosokra építek elsősorban a válogatott keretben. A Heraklész-programból jönnek fel a tehetségek, de közülük többen most érettségiznek. A fiatalok közül Szalai Szabolcs és Németh Szabolcs játéka volt meggyőző, mindkettőre számítok a válogatottban, szeretném megfigyelni a munkájukat.

A Kométa bajnokcsapatának kiválóságai közül Gubik János, Bánhegyi István, Dávid Zoltán és Németh Szabolcs tagja a válogatott keretnek. A volt kaposváriak közül Kántor Sándor, Mészáros Dömötör és Koch Róbert küzd majd a nemzeti csapat sikeréért.

kaposvari Creative Commons License 2005.04.29 0 0 197
Igen. Jó régen volt már olyan, hogy nem mi voltunk az esélyesek és mégis nyertünk.
Előzmény: Lecso11 (195)
Wác Creative Commons License 2005.04.28 0 0 196
Grat a Kaposvárnak!!!!!!!!!!!!!
Lecso11 Creative Commons License 2005.04.28 0 0 195

BAJNOKCSAPAT! BAJNOKCSAPAT! BAJNOKCSAPAT! BAJNOKCSAPAT! BAJNOKCSAPAT! BAJNOKCSAPAT! BAJNOKCSAPAT!  éééés nyolcadszor is BAJNOKCSAPAT!!!!!!

Szép volt, fiúk!!!

Nagyon nem illik "sorrendbe" rakni a bajnoki aranyakat, de ez így az egyik legkedvesebb :)

Fantasztikus!

kaposvari Creative Commons License 2005.04.28 0 0 194

Megvan a nyolcadik röpiarany! Szép volt fiúk! Igaza lett Laszczik Ivánnak.

Lecso11 Creative Commons License 2005.04.28 0 0 193
Pörög a topic :))

Ma remélem bajnokavatás lesz...

HAJRÁ KAPOSVÁR!!!
Előzmény: Wagner Lopez (192)
Wagner Lopez Creative Commons License 2005.04.26 0 0 192
Férfi röplabda Extraliga: előny a Kaposvárnál a döntőben, bronzérmes a Kecskemét
BD0502 4 140 MTIs1054
     kod: röplabda/SPOR
     fk: HU
     ld: Kazincbarcika, 2005. április 26., kedd (MTI) - Meglepetésre a Kaposvár jutott előnyhöz a férfi röplabda Extraliga  döntőjének harmadik mérkőzésén, mivel idegenben legyőzte a címvédő  Kazincbarcikát. A bronzérmet a Kecskemét szerezte meg, miután a  Dunaferr elleni párharc harmadik mérkőzését is megnyerte.
     Döntő, 3. mérkőzés:
 Vegyész RC Kazincbarcika-Kométa Kaposvár 1-3 (-26, -21, 22, -19)
 ----------------------------------------------------------------
     Az állás: 2-1 a Kaposvár javára
     Az első két találkozót egyaránt a hazai együttes nyerte, de nem  csak ezért volt váratlan a somogyi alakulat keddi sikere. A  Kazincbarcika ugyanis a bajnoki döntőig veretlen volt, s noha  idegenben vasárnap vereséget szenvedett, hazai környezetben  mindenképpen esélyesnek számított.
     A Kaposvár megérdemelten nyert, mert határozott, jó játékkal  lepte meg vendéglátóját.
     A párharc az egyik fél harmadik győzelméig tart, így az  aranyérem sorsa akár már a csütörtöki kaposvári összecsapáson  eldőlhet.
     A 3. helyért, 3. mérkőzés:
 Phoenix Mecano KRC-Dunaferr 3-1 (17, 18, -21, 15)
 --------------------------------------------------
     A párharcot a Kecskemét nyerte 3-0-ra, s ezzel megszerezte a  bronzérmet.

Mitulatbati Creative Commons License 2005.04.26 0 0 190

Múlt hétvégén Dorogon rendezték meg az NBII helyosztókat.

Ki tudja, mi lett a Székesfehérvár-Ózd találkozó végeredménye?

(A SZESE 3:1-re verte a Nyíregyházi Piremon SE-t, így ő a bronzérmes)

Lecso11 Creative Commons License 2005.04.24 0 0 189
Röplabda: a Kaposvár megverte a Barcikát

NSO, 2005-04-24 19:58

Elveszítette veretlenségét a férfi röplabda-bajnokságban a Kazincbarcika együttese. A borsodi gárda 3:2-re kapott ki a bajnoki döntő második felvonásán a Kométa Kaposvártól. Ezzel 1-1-re áll az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc.

A kisdöntőben újra kecskeméti siker született a Dunaferr ellen, így az alföldieknek már csak egy győzelem szükséges a bronzérem megszerzéséhez.

Férfi röplabda Extraliga
Döntő, 2. mérkőzés:

Kométa Kaposvár-Vegyész RC Kazincbarcika 3:2 (27, -21, 25, -27, 11)
A párharc állása: 1-1

A 3. helyért, 2. mérkőzés:

Dunaferr-Phoenix Mecano KRC 0:3 (-21, -14, -23)
A párharc állása: 2-0 a Kecskemét javára.

HAJRÁ KOMÉTA!!!
Lecso11 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 188
2005. április 3., vasárnap
Férfi Extraliga, elődöntő, harmadik mérkőzés:
Vegyész RC Kazincbarcika - Dunaferr 3-0 (25, 13, 18)
Kométa Kaposvár - Phoenix Mecano KRC 3-0 (19, 16, 23)

A három sikerig tartó párharcok végeredményei: 3-0. A döntő összecsapásai április 22-én kezdődnek.

(MTI)
Cicabugyi Creative Commons License 2005.03.15 0 0 187
Valaki mondana egy címet amin normálisan rajta van az NB1 sorsolása?
Lecso11 Creative Commons License 2005.03.06 0 0 186
Holnap kezdödik a kupadöntö - hátha valakit érdekel :)
Lecso11 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 185
Na, és ki állítja meg a Barcikát? Egyáltalán lesz-e valaki...?
Kiváncsi leszek az MK döntöre, a Kométások nagyon fogadkoznak, de nem lesz könnyü - pláne edzö nélkül... :/
lapip Creative Commons License 2005.02.25 0 0 184

"Bakterok" nélkül elég nehéz férfi röpimérkőzést levezetni, néha még velük is!

Előzmény: Cicabugyi (183)
Cicabugyi Creative Commons License 2005.02.23 0 0 183

Sziasztok!

A tegnapi ZTE - Kecskemét MK negyeddöntőn 4. játszmában 23-24-nél a bíró sárgát adott a hazai játékosnak így vége lett a meccsnek. Nem tudom ki volt ez a péniszagyú bíró de remélem nem jön Egerszegre többet. 100 nézős meccs így botránnyal végződött. Nem lehetne az ilyen vén faszoktól megszabadulni, vagy nincs elég bíró? 60 cm-es out-okat néz el. Vonalbíró persze nem volt.

CsGabesz Creative Commons License 2005.02.22 0 0 182
Helló mindenki!
Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy Budapesten hol kezdhetnék el röplabdázni 18 éves fiú létemre? Eddig csak 1x2x játszottam, tehát elég új lenne nekem a dolog. A csabor@freemail.hu címre írjatok. Köszi!
Marcus Aurelius Creative Commons License 2003.12.17 0 0 181
Ez tényleg nem mindennapi diadal.
Előzmény: lion76 (180)
lion76 Creative Commons License 2003.12.17 0 0 180
Első szett (13)

Láthatóan nagyon összeszedte magát a holland bajnok. A koncentrálásnak az volt az eredménye, hogy az első percben már 7 ponttal vezettek (16-9).

Daniel Oravecz, a vendégek edzője időt kért. Sikerült felzárkózni 16-12-re, de ez nem zökkentette ki a hollandokat és elhúztak a barcikaiaktól.

Ennek egyenes következménye volt az is, hogy az első szettet megnyerték.

A Vegyészben az első szettben három csere is történt.

Az első szett után elmondható, hogy ettől sokkal több kell a Vegyésztől, ha tovább akar jutni.

25-13 az állás.

Második szett (20)

Az Élcsapatok Kupájának tavalyi győztese nem tette meg azt a szívessséget (miért is tette volna), hogy a második szettben visszavegyen az elánból. Kegyetlen teljesítményt produkált az Apledoorn csapata.

4-13 a hollandoknak.

Időkérés következett, mely után a Vegyész csinált 3 pontot, ám a hazaiak is pihenőre vonultak.

A pauza jót tett a hollandoknak.

Ebben a játékrészben többet nyújtott ugyan a Vegyész, ám ez is csupán csak arra volt elég, hogy megszorítsa a közönség által ütött-hajtott holland bajnokot.

Harmadik szett (-28)

Úgy nézett ki, hogy hamar véget ér a mérkőzés, hiszen 6-1-re vezetett az Appeldorn.

Ám Morozov jó cserének bizonyult, annak ellenére, hogy a lettországi sérülése még mindig nem jött teljesen rendbe.

10-10-nél beérte elllenfelét a barcika, sőt 17-16-nál a mérkőzés folyamán először vezetett a magyar bajnok.

Nem tudni miért ajándékozta oda a Vegyész az első két játékrészt, amikor így is tud játszani!

Érezhető volt, hogy megingott a tavalyi címvédő, s ez nem "csak" a Vegyésznek, hanem annak a 25 fős magyar szurkológárdának is köszönhető, akik szintén hihetetlen teljestményt nyújtanak.

A harmadik játékrészt megnyerte a Vegyész 30-28-ra.

Az állás így most 2:1.

Negyedik szett (-21)

A negyedik szettben fantasztikusan küzdött a Vegyész, szinte extázisban röplabdáztak.

Az Appeldorn korán örült. Morozov "szétbombázta" a hollandokat. (17-12)

Jánosi is fantasztikus volt, de a csapat összes tagját csak dícsérni lehet.

25-21-es vendégsiker.

Az ötödik szett már csak ajándék.

Az ötödik szett (13)

Érdektelen volt a végkifejlet szempontjából. Bár az Apeldoorn megnyerte a szettet és a mérkőzést is, a Vegyész továbbjutott.

3:2 a végeredmény.

Meghatottság kontra "fejetlenség"

Daniel Oravecz: - Nagyon boldog vagyok. Ebben a percen nem tudok mit mondani, csak hogy köszönöm a csapatnak és a szurkolóknak.

Jeroen Bijl: - Nagyon jól játszottunk az első két szettben, utána azonban feljavult a Vegyész, elsősorban nyitásban. Innen már nem tudtunk felállni, a harmadik szett végén és a negyedikben fejben már nagyon gyengék voltunk.

Folytatás

A negyeddöntőt idegenben kezdjük január 21-én a finn vagy a portugál csapat ellen.

Visszavágó: január 28-án, hazai pályán.

lion76 Creative Commons License 2003.12.17 0 0 179
Az ötödik szett a hollandoké. De kit érdekel...

Kérjük a következőt!

lion76 Creative Commons License 2003.12.17 0 0 178
SPORTTÖRTÉNELEM!!!

Továbbjutott a VEGYÉSZ!!!!!

Végeredményt még nem tudok. Annyi biztos, hogy az első szettet elbuktuk 13-ra, a másodikban 4-13 ról jöttünk fel de szoros vereség lett. A harmadikban 1-6 ról fordítottunk 30-28!, a negyedik 25-21 el a miénk!!!