Előzmény: Itep (139)
Itep Creative Commons License 2004.08.26 0 0 139
A nőknél a bronzmeccsen:

Germany [1 - 0] Sweden
18' [1 - 0] R.Lingor

És a döntő:

USA [2 - 1] Brazil
39' [1 - 0] Tarpley
73' [1 - 1] Pretihna
113' [2 - 1] Wambach

Italy [0 - 3] Argentina
16' [0 - 1] Tevez
69' [0 - 2] L.Gonzalez
84' [0 - 3] M.Gonzalez

Iraq [1 - 3] Paraguay
17' [0 - 1] Cardozo
34' [0 - 2] Cardozo
68' [0 - 3] Bareiro
82' [1 - 3] Razzaq

Szóval színtiszta dél-amerikai döntő lesz.

Itep Creative Commons License 2004.08.22 0 0 136
Pontosan nem tudom,de Tevez vezet,az majdnem tuti.

Iraq [1 - 0] Australia
65' [1 - 0] E. Mohammed

Mali [0 - 1] Italy
116' [0 - 1] C. Bovo

Argentina [4 - 0] Costa Rica
25' [1 - 0] Delgado
40' [2 - 0] Tevez
82' [3 - 0] Tevez
83' [4 - 0] Tevez

Paraguay [3 - 2] Korea Republic
18' [1 - 0] Bareiro
61' [2 - 0] Cardozo
71' [3 - 0] Bareiro
74' [3 - 1] C. Lee
79' [3 - 2] C. Lee
Előzmény: Itep (132)
Itep Creative Commons License 2004.08.21 0 0 132
A mai férfi negyeddöntők végeredményei: Iraq [1 - 0] Australia 65' [1 - 0] E. Mohammed Mali [0 - 1] Italy 116' [0 - 1] C. Bovo Argentina [4 - 0] Costa Rica 25' [1 - 0] Delgado 40' [2 - 0] Tevez 82' [3 - 0] Tevez 83' [4 - 0] Tevez Paraguay [3 - 2] Korea Republic 18' [1 - 0] Bareiro 61' [2 - 0] Cardozo 71' [3 - 0] Bareiro 74' [3 - 1] C. Lee 79' [3 - 2] C. Lee
Itep Creative Commons License 2004.08.20 0 0 131
Szóval Németország-USA és Brazília-Svédország elődöntők lesznek.
Előzmény: Itep (130)
Itep Creative Commons License 2004.08.20 0 0 130
Germany [2 - 1] Nigeria
50' [0 - 1] Akide
75' [1 - 1] Jones
81' [2 - 1] Pohlers

USA [2 - 1] Japan
45' [1 - 0] Lilly
47' [1 - 1] Sawa
59' [2 - 1] Wambach

Mexico [0 - 5] Brazil
23' [0 - 1] Cristiane
29' [0 - 2] Formiga
48' [0 - 3] Cristiane
53' [0 - 4] Formiga
59' [0 - 5] Marta

Sweden [2 - 1] Australia

Itep Creative Commons License 2004.08.20 0 0 129
Hoppá!

Álomelődöntő női labdarúgásban

A női labdarúgótorna negyeddöntőiben: Németország-Nigéria 2-1, USA-Japán 2-1. Mivel a két legesélyesebbnek tartott csapat az elődöntőben egymással játszik, az álomdöntő már egy körrel korábban létrejön.

Itep Creative Commons License 2004.08.19 0 0 128
Futballban kiestek az esélyes ghánaiak és portugálok

A csoportmérkőzések után kiesett az olimpiai győzelemre is esélyesnek tartott ghánai és portugál futballválogatott. Olaszország is kikapott a harmadik fordulóban, veresége ellenére Paraguayjal együtt továbbjutott a B csoportból. A D csoportban Costa Rica 4-2-re verte a portugál válogatottat.

"Jól játszottunk, különösen a védekezésünk tetszett" - nyilatkozta Carlos Yara, a paraguayi válogatott vezetőedzője az Olaszország felett aratott 1-0-s győzelem után. Az olaszok vezetőedzője, Claudio Gentile nem magyarázkodott a vereség után, mint mondta, a legfőbb cél a továbbjutás volt.

A csoport másik mérkőzésén Japán - hiába győzte le 1-0-ra a döntőbe várt ghánai válogatottat - kiesett. Mariano Barreto, a ghánaiak vezetőedzője a kudarcot azzal magyarázta, hogy Japánnak nem volt vesztenivalója.

A D csoportban a tornagyőzelemre is esélyes portugál labdarúgó-válogatott hiába vezetett az 54. percben 2-1-re, mégis 4-2-es vereséget szenvedett Costa Ricától és elbúcsúzott az olimpiától.

4. Portugália 3.

A csoportok első két-két helyezettje bejutott a negyeddöntőbe, ahol egyenes kieséses rendszerben folytatódik a küzdelem. A negyeddöntő párosítása:

Hatszor újralövetett 11-es a szerb-tunéziain

Mali, Korea, Argentína és Ausztrália jutott a legjobb nyolc közé a labdarúgótorna A és C csoportjainak utolsó játéknapja után. A görög válogatott kiesett, a Szerbia-Montenegró-Tunézia mérkőzésen a thaiföldi játékvezető hatszor lövetett újra egy tizenegyest. A B és D csoport mérkőzéseit szerdán játsszák.

A görög labdarúgó-válogatottnak nem sikerült megismételnie a felnőtt csapat Európa-bajnokságon mutatott bravúrját, az athéni olimpián ugyanis harmadik csoportmérkőzésén vereséget szenvedett, ezzel egy ponttal kiesett az A-csoportból.

A házigazdák Mexikótól kaptak ki, de a közép-amerikai együttes is elbúcsúzott a további küzdelmektől, mivel a Mali-Koreai Köztársaság találkozón döntetlen született, mellyel utóbbi két együttes jutott a negyeddöntőbe.

Hatszor lövették a 11-est

Az aranyéremre is esélyesnek tartott Argentína egyedüliként hibátlan mutatóval került a legjobb nyolc közé. A dél-amerikaiak mellett Ausztrália lépett tovább a C-csoportból.

Érdekesség, hogy a Tunézia-Szerbia és Montenegró találkozón az afrikaiak büntetőhöz jutottak, amelyet a thaiföldi bíró hatszor végeztetett el. Hatodszorra aztán berúgta a végrehajtó.

4. Szerbia és Montenegró 0

A kvartettek első két-két helyezettje bejutott a negyeddöntőbe, ahol egyenes kieséses rendszerben folytatódik a küzdelem.

Greece [2 - 3] Mexico
46' [0 - 1] Marquez
71' [0 - 2] Bravo
83' [1 - 2] Taralidis (pen.)
86' [1 - 3] Bravo
90' [2 - 3] Stoltidis

Korea Republic [3 - 3] Mali
7' [0 - 1] Ndiaye
24' [0 - 2] Ndiaye
55' [0 - 3] Ndiaye
61' [1 - 3] C. Jae
62' [2 - 3] C. Jae
64' [3 - 3] Tampoura (o.g.)

C csoport:

Argentina [1 - 0] Australia
8' [1 - 0] D'Alessandro

Serbia & Montenegro [2 - 3] Tunisia
41' [0 - 1] Clayton
70' [1 - 1] Krasic
82' [1 - 2] Jedidi (pen.)
87' [2 - 2] Vukcevic
89' [2 - 3] Zitouni

Itep Creative Commons License 2004.08.16 0 0 124
Jól és már nagyon örömködnek is.
Előzmény: VS (122)
smartdrive Creative Commons License 2004.08.16 0 0 123
Szerintem simán megismétlődik a 2001-es U20-as VB döntője, ami, ha belegondolunk, nem is meglepetés.
VS Creative Commons License 2004.08.16 0 0 122
Jól látom, hogy Irak továbbjutott?
Itep Creative Commons License 2004.08.15 0 0 121
Azért az "vicces",hogy egy európai csapat a pofozógép...
Itep Creative Commons License 2004.08.15 0 0 120
A második kör eredményei:

A csoport:

Greece [0 - 2] Mali
1' [0 - 1] Berthe
44' [0 - 2] Ndiaye

Korea Republic [1 - 0] Mexico
15' [1 - 0] Kim

B csoport:

Japan [2 - 3] Italy
6' [0 - 1] D. Rossi
9' [0 - 2] Gilardino
30' [1 - 2] Abe
36' [1 - 3] Gilardino
90' [2 - 3] Takamatsu

Paraguay 1 - 2 Ghana

C csoport:

Argentina [2 - 0] Tunisia
37' [1 - 0] Tevez
72' [2 - 0] Saviola

Serbia & Montenegro [1 - 5] Australia
10' [0 - 1] Cahill
45' [0 - 2] Aloisi
55' [0 - 3] Aloisi
62' [0 - 4] Elrich
71' [1 - 4] Radonjic
86' [1 - 5] Elrich

D csoport:

Costa Rica [0 - 2] Iraq
67' [0 - 1] Mohammed
73' [0 - 2] Karim

Morocco [1 - 2] Portugal
40' [0 - 1] Ronaldo
72' [0 - 2] Costa
84' [1 - 2] Bouden