Budapest, Népliget, Építők pálya, 3 néző

Veszprém: Kolossváry D. (3+0), Tóth Z. (2+1), Kuti B. (0+3), Knór G. (0+3),

Paks: Plézev J. (1+2), Demeter L. (2+0), Kalász M. (1+0), Szöfs A. (1+0),

Feicht L. (0+1), Szepesi I. (0+1).

kiállítások:

2 perc ill. 0 perc

A Veszprémi Egyetem csapatának a zsinórban elszenvedett 4 tavaszi vereség után mindenképpen győznie kellett a Paks ellen, hogy a másodosztályban maradás esélyei legalább matematikailag megmaradjanak. A paksiak tavaly ősszel egy igen jó bajnoki rajt után érkeztek Veszprémbe, ahol viszont a hazaiaktól 3 gólos vereséget szenvedtek, és azóta is képtelenek nyerni, így az utolsó helyen álltak a mérkőzés előtt.

A mérkőzés rögtön egy távoli lövésből született veszprémi góllal indult (0-1). A gyíkok nem is kezdhették volna jobban a meccset, és nem is folytathatták volna rosszabbul, mert ezután a játékukat egyetlen találó szóval lehetne jellemezni: katasztrófa. A koreográfia a következő volt: a veszprémiek körülményesen felhozták a labdát a paksi térfélre, ott eladták, ezután pedig gyors paksi kontra és gólhelyzet következett a veszprémi kapu előtt. Néhány kihagyott helyzet után egyenlített is a Paks (1-1), de erre szinte rögtön válaszoltak a gyíkok egy kapu mögül belőtt szemfüles passzból szerzett góllal (1-2). A játék általános képe viszont továbbra sem változott: a paksiak gyors kontrákból számtalan helyzetet dolgoztak ki, de vagy a Veszprém kapusa mutatott be hatalmas védéseket, vagy a paksi csatárok ügyetlenkedték el a 100%-os ziccereket is. A harmad végére megbosszulta magát a sok kihagyott helyzet, a veszprémiek egyre inkább magukra találtak és tovább növelték előnyüket (1-3).

A második harmad első 5 percében aztán eldöntötték a mérkőzést a gyíkok. A játékrész egy - floorballban ritkán látható - parádés emelésből született veszprémi góllal indult, amitől a paksiak teljesen megzavarodtak (1-4). A vendégek ezután már a középpályán megszűrték a paksi akciókat és helyzetek sokaságát alakították ki a Paks kapuja előtt. Két újabb góllal már öt gólra nőtt a különbség a két csapat között (1-6), és az ellenfél láthatóan megrogyott. A harmad közepére azonban a veszprémiek rendesen visszavettek a tempóból, és ismét az első félidő kiábrándító játékát vették elő. A paksiak küzdőszelleme feltámadt, egyre több helyzetük, lövésük volt, de a harmad végére csak egy gólt sikerült faragniuk a hátrányból (2-6).

Az utolsó harmad elején lőtt góllal még felcsillant a remény a paksiak előtt (3-6), de 3 gólnál közelebb már nem sikerült fölzárkózniuk, mert a veszprémiek játékába a tetemes előny és a remek kapusteljesítmény megfelelő magabiztosságot sugárzott.

A Gyíkok győzelme megérdemelt, mert helyzetkihasználásban ellenfelük fölé nőttek.

zapatist Creative Commons License 2005.04.28 0 0 30
egyéni akció volt,emléxem
Hollófekete Creative Commons License 2005.04.28 0 0 29

Holy! (vagy akinél a sharks meccs jegyzőkönyve van)

nézd meg lécci, írtak-e aszisztot Zolika hétvégi góljához

(felteszem ide az egész éves pontlistát)

Hollófekete Creative Commons License 2005.04.28 0 0 28

ja, tényleg. nézzétek meg a mai Naplót

benn van a beszámolóm a főiskolás OB-ról. meg persze a Veszprém legjobbjának képe is, hehe

zapatist Creative Commons License 2005.04.28 0 0 27
beszarok:)
gyikolo Creative Commons License 2005.04.28 0 0 26
Szerintem a Boci oszoljon fel!
Hollófekete Creative Commons License 2005.04.28 0 0 25

nem, azt úgysem bírod ki, hogy ne írj ide...hehe

amúgy hiányoznál, de tényleg. különben kivel fogok kitudnagyobbatmondanit játszani?:)

basszus, 27 éves vagyok.

"akit az istenek szeretnek...örökre meghagyják gyereknek" hehe

nem kéne ennyire felizgatnod magad. annyit kértem mindössze, hogy tegyél egy linket ide a honlapunkról, ami továbbra is a csapat első számú honlapja

Előzmény: Boci (23)
Hollófekete Creative Commons License 2005.04.28 0 0 24

heló:)

igen meccsen is ez van, hehe

azért van ez, mert mi is magyarok vagyunk, a magyar floorball kicsinyített makettje vagyunk.

ha nálatok nincs ilyen az valszeg azér' van, mert van egy igazi főnök nálatok

Előzmény: szonoczky (17)
Boci Creative Commons License 2005.04.28 0 0 23

Ja és ez volt az utolsó hozzászólásom itt (gondolom most okos Kurd, mindjárt irogat, hogy de jó, meg nem fog hiányozni), mert ez a szarság nem az esetleges más floorballosokra tartozik, hanem csak a csapatunkra, és egymásra (te kurd ezt nem tudod megerteni).

Majd egyszer valamikor sör mellett (amitől megint nő csak a hasam), nem edzésen, megbeszéljük!

Na akkor sok sikert a menő sok ember által olvasott fórumodhoz!

A szaros honlap azért meg folytatja működését!

Sorry Kurd!

Boci Creative Commons License 2005.04.28 0 0 22

Hát ha te ennek örülsz, hogy ezt olvassák a "csapatunkról" ..., meg a miafasz stílus jó neked, akkor ... te nem vagy egy okos ember!

De mindegy, biztos jobban tudod, elvégre te egyetemet végzett valaki vagy!

Akkor tőled elnézést kell kérnem!

Nem fogok ip-t nézegetni meg keresgetni, hogy ki mit irt be!

Sorry, hogy mindjárt Rád gondoltam!

Üdv

Boci Creative Commons License 2005.04.28 0 0 19

Ha lehet anyázni, akkor én is beszállok és lealacsonyodok hozzád Kurd!

Szaros kis honlap ... ez van!

Szánalmas vagyok? Lehet, de nem én élek 27 évesen ....

gyikolo Creative Commons License 2005.04.28 0 0 18
bocs, de inkább ne szólj bele
szonoczky Creative Commons License 2005.04.28 0 0 17

Hali!

Bocs hogy beleszólok, de csapaton belül mi szükség van a cívódásra?

Nem tudom az előzményeket, de biztois megvolt mindennek az oka.

Meccsen is ez van?

Szónoczky János

Miskolc 14

Hollófekete Creative Commons License 2005.04.28 0 0 16

na ezért jó ez a fórum, mert itt legalább lehet szabadon anyázni, és sokkal többen olvassák, mint a szaros kis honlapunkat, amit még a google sem talál meg, hehe

úhogy dagikám, birkózzál csak a sárral, hátha tiszta maradsz

zapatist Creative Commons License 2005.04.27 0 0 15
persze abban a 4-ben a peti nem lenne benne:)))
gyikolo Creative Commons License 2005.04.27 0 0 14
Kedves Boci,

azért lenne itt pár dolog:

1.megmondtam már a múltkori fórumos parádnál, hogy én a saját nevemen írok be mindíg, csak azt írtam én, ami felett az áll: holé. Nem olyan bonyolult rájönni, próbáld ki

2.Az első pont alapján ismételten alaptalan a vádaskodásod, szintén mint a múltkor. Mielőtt bunkó módon viselkedsz tájékozódj

3.Mit parázol annyit azon a honlapon, rajtunk kívül úgy sem olvassa senki. Csak hogy tudd, nem egy "országszerte olvasott oldal".

Ha fele annyit foglalkoznál a floorballal mint ezekkel a dolgokkal, komolyan mondom, akár négy emberrel, kapus nélkül is magyarország legjobb csapata lennénk.

szóval ennyi

Holé
zapatist Creative Commons License 2005.04.27 0 0 13
"mit gondoltál rólam, mi?hogy olyan szemétláda vagyok,mint te?megmondtam neked,megmondtam,hogy velem ne játszál,megmondtam!!!Baszdd meg!!!nekem nincsen semmim a világon csak a tököm meg a puszta szavam,és ezt a 2-őt nem játszom el senkiért!megértetted?dögölj meg te rohadt állat!":) ui:üdvözlet csak ennyit szerettem volna amúgy 1ik szánalmasabb,mint a másik
Hollófekete Creative Commons License 2005.04.27 0 0 12

nagyon gáz vagy

őszintén szólva ki nem szarja le most már az üzenőfalat, ahol max 5betűs hozzászólásokat lehetett írni...hehe

egyetlen kérésem lenne, légyszí linkeld be ezt a fórumot is a honlapról

köszi

Előzmény: Boci (11)
Boci Creative Commons License 2005.04.27 0 0 11

Remélem, ide is a hasonló színvonal megy majd akkor, mint a miafasz, meg az egyéb beszólások, te kemény Hóléé!

Nem az én érzékeny lelkemet sérted meg ... Ennyire nem bírod felfogni??

Annyit kértem, ameddig nincs beléptetés, írjál már egy kib**** saját email címet és lehetőleg saját nick nevet!

Rohadt nagy kérés volt mi?

Nem akartam, hogy a mások által is olvasott fórumunk (Lizards) ilyen színvonalon menjen! Hú de rossz vagyok meg nevetséges ...

off:

Más:

Kurd!

Te meg télleg ennyire vagy csak képes?!

Nem igaz már, hogy a Magyar Floorball Fórumra ilyen stílusban kell felírnod nekem és kérned ráadásul valamit!

Én nem írnám neked, hogy bugyuta, lelassult Kurd! Vagy ...

Ez nem ide való, ameddig a sajátunkra írtad vagy edzésen mondtad nem is zavart, mert poénra vettem!

Ha még mindig én vagyok ferde gondolkodású szerintetek, ... akkor ez van!

Vállalom akkor akár a buziságot is!

on:

Az üzenőfal (lizards.naplopok.hu-n) vissza lesz állítva. Amint lesz időm megcsinálni a beléptetést! Már működni fog egyébként!

2005. 04. 16-17.

A több meghatározó játékost nélkülöző Veszprémi Gyíkok az Egyetemi OB-n várakozáson alul szerepeltek, a csoportjukban csak a 4. helyet szerezték meg, így nem jutottak a legjobb négy közé.

3-3

Az A csoport végeredménye: Mérkőzésszám, Győzelem,Döntetlen, Vereség, Gólarány, Összes pont

1. Széchenyi Győr 5 4-1-0 18:6 9 pont

2. Corvinus Egyetem 5 3-2-0 16:5 8 pont

3. ELTE 5 2-1-2 9:12 5 pont

4. BGF 5 2-0-3 7:10 4 pont

5. EKF Eger 5 1-2-2 13:10 4 pont

6. Debreceni Egyetem 5 0-0-6 3:22 0 pont

Azonos pontszám esetén a helyezésről az egymás elleni eredmény döntött.

5. SOTE 4 1-0-3 8:14 2 pont

A 3 db kétpontos csapat között körbeverés volt, ezért az egymás elleni eredményeik gólaránya döntött a csoportbeli helyezésekről.

Rávezetésekkel: 5-6

Az idei EOB minden eddiginél színvonalasabb volt, szinte minden csapat túlnyomórészt tapasztalt játékosokat vonultatott fel (soha még ennyi ob1-ben szereplő játékos nem vett részt az eddigi egyetemi bajnokságokon, a résztvevő játékosok többsége pedig igazolt floorball játékos volt), de még a kezdőnek számító debreceniek is meglepően ügyesek voltak. A csoportmérkőzések során ennek következtében színvonalas és helyenként igen hajtós mérkőzéseket láthatott a szépszámú közönség. Mindkét csoportból megérdemelten jutott tovább a 2-2 csapat.

Az egyik ágon a Miskolci Egyetem csapata a nálánál jóval esélyesebbnek tartott Győri Széchenyi csapatát győzte le taktikus, és hihetetlenül lelkes játékkal úgy, hogy az utolsó harmadban 2 gólos hátrányból is fordítani tudtak, és még egy 5 perces emberhátrányt is kapott gól nélkül kivédekeztek technikailag képzettebb ellenfelükkel szemben.

A másik ágon a Budapesti Műszaki Egyetem csapata esélyt sem hagyott az utóbbi két évben döntős Corvinus Egyetemnek (Közgáz) és parádés játékkal már az első két harmadban eldöntötte a mérkőzést.

A harmadik helyért játszott mérkőzés a nagy gólkülönbség ellenére végig igen küzdelmes volt. A győriek összeszedték magukat a Miskolc elleni ötlettelen játék után, és végül megérdemelten szerezték meg a bronzérmet.

A döntő ezek után formalitásnak tűnt, mindenki a BME nagyarányú győzelmére számított. Az első harmadban ugyan még megszerezte az előnyt a fáradtnak tűnő BME csapata, de a másodikban eltékozolta, sőt, 2 gólos hátrányra tett szert. Az utolsó harmad második felében jutott eszükbe, hogy itt többre van szükség, mert a végén még kikaphatnak. A Miskolc teljesen beszorult, egyre másra alakultak ki a helyzetek a miskolciak kapuja előtt, de minden kimaradt. Drámai utolsó 2 perc következett: előbb szépített, majd egyenlített a BME csapata, de arra már nem volt idő, hogy nyerjen, pedig ha végig így játszottak volna, ezt a mérkőzést is 7-8 góllal nyerhették volna meg.

Következett a büntetőpárbaj, amiben ismét a BME csapata tűnt esélyesebbnek, de ezúttal sem a papírforma érvényesült. 5 büntetőből mindkét csapat csak kettőt tudott értékesíteni, aztán a ráadás első körében a miskolci játékos belőtte, majd a sors fintoraként a BME csapatából az a Juha Mannikko hibázta el az utolsó sorsdöntő büntetőt, aki egyébként a torna egyik legkiemelkedőbb játékosa volt.

A végig emberfeletti akarattal játszó és fegyelmezetten védekező Miskolc a torna legerősebbnek tartott csapatait legyőzve lett bajnok.

A 2005-ös Egyetemi és Főiskolai Országos Floorball Bajnokság legeredményesebb játékosa címet

Haris Tibor (Széchenyi Győr) szerezte meg, aki 11 gólt és 6 asszisztot jegyzett, a legjobb kapus címet Keczeli Péter (Miskolc) érdemelte ki.