Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.12.01 0 0 80
erről lehetne egy kicsit bővebben?
Előzmény: aSzoke79 (79)
aSzoke79 Creative Commons License 2004.11.30 0 0 79

Sziasztok!

Én csak annyit tudok mindehhez hozzáfűzni: vigyázzatok, ne vigyétek túlzásba a sok diétát és a mindenféle értékek számolgatását! Én is így kezdtem, aztán most már kezelésre szorulok, mivel étkezési zavar alakult ki szépen lassan nálam, és ami nagyon drasztikussá vált...

Szóval, éljen-éljen az egészséges élet, csak aztán nehogy az ellenkezőjét érjük el, mint ami eredetileg a cél volt!

Üdv.

solemsli Creative Commons License 2004.09.20 0 0 78
Szia Laci,

bár a kérdésedre nem tudom válaszolni, de azt tudom, hogy azok az anyagok, amiket Atkins papa ír a könyvében, könnyedén beszerezhetők egyenként patikákban. Szerintem érdemes végignézni, hogy mik azok a dolgok amik abban a 3-as formulában vannak, és külön-külön megvenni, valszeg olcsóbban is jössz ki.
Sol
Előzmény: Benke Laci (77)
Benke Laci Creative Commons License 2004.09.01 0 0 77

Sziasztok!

 

A szüleim most kezdték az Atkinst, elolvasták a könyvet, de apu szedni akarja a 3-as formulát! Honnan tudom megrendelni? Néztem a hivatalos oldalon, azt csak Amerikából lehet megrendelni, de onnan nagyon bonyolult. Közületek senki nem próbálta még? Nincs közelebb (valamelyik európai országban) olyan hely, ahonnan lehet rendelni??? Ha valaki tud valamit, írjon ide léci, vagy a deweymail@freemail.hu e-mail címre! Előre is köszi a válaszokat!

ReficuL Creative Commons License 2004.05.21 0 0 76
Én átalánosságban közelítettem meg ezt a módszert, mint CH csökkentő diétát (vagyis nem az első fázisra céloztam). A klasszikus Atkins módszer valóban többfázisú, az első rövidebb szakaszban nagyob mértékű a CH bevitel csökkentés, itt jellemző a ketózis és a nagyobb mértékű súlycsökkenés. Majd növelhető a CH bevitel, a súlycsökkenés lassabb, de már nincs ketózis. Majd a szakaszok egyénileg variálhatók tolerancia alapján. Hosszú távon viszont második fázis tartható a legtöbb esetben, mérsékelt CH csökkentéssel. Ha viszont intenzívebben edz valaki (vagy akár fizikai munkát végez), a CH bevitel és felhasználás sokféleképpen variálja a fázisok hatásfokát.
Előzmény: GINI (75)
GINI Creative Commons License 2004.05.20 0 0 75
Szerintem igenis része az Atkins diétának a ketózis. Nem véletlenül javasolja a ketoncsík használatát. Az első fázis éppen arra való, hogy kialakuljon a ketózis.
Előzmény: ReficuL (73)
ReficuL Creative Commons License 2004.05.20 0 0 74
Az utóbbi napokban számos új cikk jelent meg, lezárult egy nagyobb 1 éves vizsgálat, egy másikban pedig a zsírcsökkentő és szénhidrátcsökkentő diéta hatékonyságát vetették össze testsúly és lipidprofil szempontjából.

http://www.annals.org/cgi/content/full/140/10/778
http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/3722221.stm

Az Atkins módszer hatékonysága tehát tudományosan is megalapozottnak tekinthető.

ReficuL Creative Commons License 2004.05.13 0 0 73
Ez a cikk összekever két különböző dolgot. Az Atkins módszer nem azonos a testépítők ketogén diétájával. Ez utóbbi valóban veszélyes lehet ha nem jól csinálják, a ketogén diéta viszont csupán pár hétes (de nagyon látványos eredményt produkál). Ha jól csinálják (ugyanis nem mindegy milyen zsírokat és fehérjét viszünk be), többnyire kizárólag hidegen sajtolt növényi cis olajokat (általában lenmagolaj) és fehérjét visznek be és csak minimális szénhidrátot, aminek a vércukoremelő hatását a zsírok teljesen elnyomják, így alakul ki a ketózis pár nap alatt, ami igen látványos testzsír csökkenést produkál. Csak érdekességképpen, létezik olyan természetes rákellenes terápia amely kizárólag hidegen sajtolt növényi olajok és tejtermékek (sajt, túró) bevitelét írja elő.

Az Atkins módszernek viszont nem része a ketózis (bár kialakulhat), csupán a szénhidrátbevitel csökkentéséről van szó, amibe belefér a legtöbb gyümölcs és zöldség fogyasztása. Itt sem kell szigorúan ragaszkodni minden előíráshoz, a CH bevitel kisebb mértékű csökkentése is segíthet a testúly lassabb csökkentésében ill. stabilizálásában, főleg rendszeres sport mellett.

Előzmény: Mijo (71)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.11 0 0 72
ez a cikk méltó a színvonaltalan újsághoz....
Előzmény: Mijo (71)
Mijo Creative Commons License 2004.05.11 0 0 71

"Az Atkins-diéta veszélyei

ELLE
2004. március 21., vasárnap 9:38

Akar úgy kinézni, mint Renée Zellweger jobb napjaiban vagy Geri Halliwell fénykorában? A kérdésre nők milliói válaszolnak igennel, és követik lelkesen a sztárok kedvenc Atkins-diétáját. Holott ezzel súlyosan károsítják egészségüket, sőt, az életüket is kockára teszik - figyelmeztetnek az orvosok.

A "hollywoodi boldogságdiéta" néven is emlegetett súlycsökkentő módszer nem újkeletű találmány, hiszen Robert Atkins 1972-ben dobta piacra első könyvét. A magazinok mégis mostanában teltek meg a húst hússal evő sztárokról szóló hírekkel, jelezve, hogy a mérleg ellen vívott Atkins-féle harc reneszánszát éli. A módszer rajongótábora világszerte húszmilliósra tehető, olyan hírességekkel, mint Julia Roberts, Victoria Beckham, Matthew Perry, Geri Halliwell és Minnie Driver. Na és persze a cég reklámjának is tekinthető Renée Zellweger, aki a hírek szerint ennek a diétának a segítségével szabadult meg azoktól a fölös kilóktól, amelyeket Bridget Jones bőrébe bújva kellett magára szednie.

Arról viszont már kevesebb szó esik, hogy az Atkins-diéta a legvitatottabb fogyókúrás módszerek közé tartozik. Az interneten ma már külön honlapok foglalkoznak dr. Atkins teóriájának veszélyeivel, tanulmányok sora értekezik a kúra árnyoldalairól, az előírásokba belebetegedett emberek közül jó néhányan még arra is hajlandók, hogy az érdeklődőknek személyesen meséljék el keserves tapasztalataikat. Újságcikkek emlegetik a halálos áldozatokat, például annak a 16 éves kislánynak az esetét, akinek a szíve bizonyítottan a diéta miatt állt meg. Hogy az ellenzők nem beszélnek a levegőbe, arra maga a doktor szolgáltatta a legszomorúbb, ugyanakkor legnyomósabb bizonyítékot, amikor nemrégiben (étrendjétől feltehetőleg egyáltalán nem függetlenül) szívrohamot kapott és meghalt.

A néhai Robert Atkins fogyókúrás módszerének alapszabálya lényegében annyi, hogy az étrendben nagy mennyiségű fehérje, viszont annál kevesebb (az első hetekben mindössze napi húsz gramm) szénhidrát szerepelhet. Ez utóbbi tápanyagok ugyanis glukózzá (azaz cukorrá) alakulnak át az emésztés során. A szervezet a glukózt energianyerésre használja fel, a fölösleget pedig csinos zsírpárnák formájában raktározza el. Ha tehát - így az amerikai orvos - megvonjuk szervezetünktől a glukózt, az kénytelen lesz felhasználni saját zsírtartalékait, azaz lényegében önmagát falja fel. E gondolattól bátorítva az Atkins-hívek búcsút mondanak a kenyérnek, péksüteménynek, tésztának, krumplinak, rizsnek, sőt a tejnek és a gyümölcsök többségének is, miközben szalonnával eszik a csirkemájat és tojással a marhahúst.

Mielőtt azonban ész nélkül rohannánk a henteshez, érdemes végiggondolnunk, mi mindent teszünk kockára csak azért, hogy beleférjünk a 36-os ruhákba. Az első kellemetlenségek már néhány napon belül jelentkeznek, kínzó székrekedés és rossz szagú lehelet formájában. Ez utóbbi az egyébként csak kezeletlen cukorbaj és tartós éhezés esetén jelentkező anyagcsere-változás, az úgynevezett ketózis következménye.

A rossz szájszag és a székrekedés azonban elhanyagolható kellemetlenség a hosszabb távon jelentkező egészségkárosodások mellett. Itt van mindjárt a csontritkulás: a magas fehérjebevitel hatására egyfelől megnő a vizelettel kiürülő kalcium mennyisége, másfelől a csontokból is kiválasztódik a kalcium, hogy megakadályozza a szervezet elsavasodását. Egy amerikai tanulmány adatai szerint az Atkins-diéta hatására a megszokott értéknél akár 65 százalékkal is magasabb lehet a kalciumvesztés szintje, így gondolható, mennyire megemelkedik a csonttörés rizikója.

Hasonlóan nagy a szívbetegségek kialakulásának esélye is. A fehérjében gazdag diétában ugyanis rendkívül sok koleszterin és telített zsírsav található, amelyek elősegítik az érelmeszesedés és ezzel a szívinfarktus kialakulását. A kevés zöldség-gyümölcs miatt a diétázó nem jut hozzá a szükséges sejtvédő antioxidánsokhoz sem, ami a szívbajokon kívül a vastag- és végbélrák kockázatát is növeli. Ezek a leggyakoribb rosszindulatú daganatok közé tartoznak, és kifejlődésük veszélyét jelentősen megnöveli a nagy mennyiségű hús, főként vörös hús fogyasztása.

A tapasztalatok azt mutatják, hogy az emberek nemigen törődnek a hosszú távon jelentkező veszélyekkel, ha egy fogyókúra villámgyors eredménnyel kecsegteti őket. Kritikusai szerint azonban az amerikai orvos nem csak kockára teszi követői egészségét, hanem nekik tett ígéreteit sem tartja be. Sokan azért válnak a diéta rabjaivá, mert kezdetben valóban drámai a fogyás. Ez azonban - így a szakemberek - nem a zsírok, hanem a víz gyors távozásával magyarázható. A fogyás másik magyarázata, hogy tilalmi listára kerül egy sor ennivaló és élelmiszercsoport a gyümölcsöktől a kenyéren át a tejtermékekig. Ez eleve csökkenti a napi kalóriabevitelt, márpedig minden eredményes fogyókúra alapja az, hogy a felhasznált energiának meg kell haladnia a bevitt energiát. Az Atkins-diéta tehát egyszerűen csökkentett kalóriatartalmú étrend, álruhába bújtatva."
__________________________________________________

Akiket nem győzött meg dr. Atkins

A sztárok nemet mondanak: amióta leszokott az Atkins-ról és áttért egy jóval kiegyensúlyozottabb étrendre, Jennifer Aniston sokkal egészségesebben viszonyul az evéshez és a saját testéhez. "Egyszerűen egészséges vagyok" - mondja.
Előttem az utódom: Atkins doktor nyomán számos további önjelölt étkezési próféta lépett színre, akik szintén a cukrot és a szénhidrátokat kiáltják ki első számú közellenségnek.
Kylie Minogue a Montignac-diétát követi, amelynek lényege, hogy mozogni nem kell, a kalóriák nem számítanak, viszont az étlapon gyakori szereplő a marhahús és a vörösbor. Sarah Jessica Parker viszont a zónadiétától reméli a karcsúságot, az ő ételei 40 százalék szénhidrátot, 30 százalék fehérjét és ugyancsak 30 százalék zsiradékot tartalmaznak."

ReficuL Creative Commons License 2004.04.22 0 0 70
Így igaz. A csökkentett zsírtartalmú édességek kellememetlen hatása hogy sokkal gyorsabban felszívódik belőlük a szénhidrát (cukrok), löketszerű vércukoremelkedést okoznak, annak az összes negatív mellékhatásával együtt. Aki kissé jártas a diabetológiában, alapvető info, hogy a zsíros édességek (jégkrém, tejcsokoládé) relatíve alacsony glükóz indexel rendelkeznek. Ismerve az a vércukoremelkedés által kiváltott inzulinszint növekedés zsírszövetszintézis fokozó hatását, egyértelmű, hogy egy hatékony fogyókúra elsődleges célja elkerülni hogy a vércukorszint túl magasra emelkedjen ill. minnél rövidebb ideig maradjon a magas tartományban. Ennek két fő útja van,

1. Kerülni a magas GI-jú (GI = glükóz index) élelmiszereket. Az Atkins ennek szigorúbb változata, minimalizálja a CH bevitelt, a radikális út pedig a ketogén diéta, amit a testépítők alkalmaznak. Ezek között persze számos átmenet van. A múltban az élemiszerek átlagos GI-je jóval alacsonyabb volt mint az utóbbi 40-50 évben, főleg pedig a amerikai junkfood-al összehasonlítva.

2. Elsősegíteni a magas vércukorszintek minnél hatékonyabb csökkentését
a. fokozni az inzulinérzékenységet
b. növelni a nem inzulinfüggő CH felhasználást (sport)
c. optimalizálni neuroendokrin rendszer működését. Ez sajnos többnyire csak gyógyszeresen megy, de kisebb mértékben segíthet a sport és a pszichológiai terápia is.

SZVSZ a 2.c módszer a leghatékonyabb, amennyiben persze nem áll fenn kivédhetetlen öröklött genetikai hajlam az elhízásra (pl. leptin rezisztencia). A természetes módszerek közül pedig 1-es Atkins változata.

Előzmény: gabosh (69)
gabosh Creative Commons License 2004.04.17 0 0 69
sziasztok!
en csak most lattam ezt a topicot,de azert annyit el szeretnek mondani a hires Atkins dietarol,hogy :
en jelenleg amerikaban elek,es a legtobb amerikai probalja majmolni az atkins dietat....na mar most en meg azok kozul,akik a dieta alatt vannak csak elhizott,szo szerinti disznokat lattam csak. egyebkent valoszinuleg az a hibaja, hogy imadnak sorozatot nezni es kozben ketpofara tomik az edesseget,meg a nasit.
hat errol ennyit. ez szomoruuu.ja itt egyebkent minden nula szazalek zsirtartalmu,es csokkentett kaloriatartalmu..haaat..megis ez van itt amit latok,allitom karosabb ez a sok csokkentett kaja,mintha valaki bevagna egy jo adag szalonnat!
bocsi a hozzaszolasert....sziasztok
Balek Andrea Creative Commons License 2004.03.19 0 0 68
Én az ún. ABO-terv, vagyis a vércsoport-diéta szerint akartam volna lefogyni. Vércsoportom szerint nekem sok húst és kevés szénhidrátot meg tejterméket kellene fogyasztanom. Csakhogy sohasem voltam egy "húst hússal" típus, kifejezetten megundorodtam a felvágottaktól, úgy általában a hústól. A könyvben tanácsoltak fordítottját alkalmaztam tehát, mert a húsról tudtam a legkönnyebben lemondani. Helyette halat, tojást eszem, illetve hetente max. kétszer fogyasztok csirkehúst (mell, esetleg comb), de rengeteg zöldséget, gyümölcsöt eszem az év minden szakában. Cukrozott üdítőitalt sohasem iszom, csak 100%-os gyümölcslevet vagy ásványvizet. Sajnos, az édességekről nem tudok lemondani, de ismerőseimhez viszonyítva nem eszem sokat belőlük. Megfigyeltem magamon, hogy ha ideges vagyok vagy ha nemszeretem feladatot kell végeznem, akkor nassolok.
Kenyér nélkül viszont nem lehet jóllakni, kell az a főzelék mellé például! Vagy péksütemény (pogácsa, sajtos kifli) reggelire a joghurthoz.

Érdekes módon, a hús elhagyása (minimális szintre csökkentése, csakhogy ne boruljon fel szervezetem egyensúlya) óta tapasztalom, hogy elég napjában háromszor étkezni - reggeli, ebéd, vacsora - és a főétkezések között nem éhezek meg. Korábban ez nem volt így, amíg rendszeresen ettem húst, egy vasárnapi rántott húsos ebéd után délután háromkor olyan éhes lettem, mintha egy hete nem ettem volna, és még egy adag ebédet megzabáltam. Aztán este 6-7 körül vacsora... Persze híztam is emiatt, nem extrém mértékben, de engem zavart.

Amióta így étkezem, a derekam karcsúbb lett, hasam inkább a rossz testtartás miatt van egy kicsi. Fenék, csípő, comb nálam a problémás terület, de erre meg mindenki azt mondja, hogy ez egy öröklött testalkati típus, nem elhízás.

A külsőmmel nem vagyok elégedett, de ennek ellenére hülyeségnek tartom, hogy csak a sovány nőt minősítik szépnek! A női magazinok slágertémái a különböző diéták, fogyókúrás ételreceptek. Szerintem fogyókúrára csak annak van szüksége, aki hirtelen hízik meg és 10 kg-nál több súlyfelesleg van rajta. Vagy egészségügyi okból (pl. cukorbetegség) kell lefogynia. De aki gyermek-, vagy kamaszkorában is duci volt, annak a molett testalkat a természetes állapot - nem feltétlenül muszáj megváltoztatni!

Szerintem több kárt csinálunk magunknak és környezetünknek azzal, ha megvonjuk magunktól az étkezés örömét, élvezetét! Rosszkedvű, ideges, könnyen dühbe guruló nőnek (mert az éhség ezeket a tüneteket produkálja) nem szívesen udvarolnak a férfiak sem.
Meg gondoljunk csak bele: mitől NŐ az, aki elöl deszka, hátul léc, és ugyanaz a nadrág meg póló jó rá, mint egy serdületlen kislányra? Sok pasi van, akiknek a "piszkafa" tetszik, de még mindig több akinek az nem jön be!

Előzmény: solemsli (41)
eMM Creative Commons License 2004.02.25 0 0 67
Höhö
nem zörög a haraszt ha nem fúj a szél.
De ha fúj!....
Előzmény: H_G (66)
H_G Creative Commons License 2004.02.25 0 0 66
Atkinsnél fordított a sorrend: előbb a húsok, utána a zöldségek...

Cikk a HVG-ből: Húst hússal

ReficuL Creative Commons License 2004.02.24 0 0 65
Az utolsó ie. 20-10. évezredekben a jégkorszaki vadász társadalmak az Atkinshoz közel hasonló étrenden éltek Eurázsia nyugati, középső és északi részében. Mérsékelt mennyiségű szénhidrát a rövid nyári időszakban magvakból és erdei gyümölcsökből kekült az étrendjükbe, de a maihoz hasonló finomított szénhidrátbombák teljesen ismeretlenek voltak. Az utolsó jégkorszak után a mezőgazdaság lassú elterjedésével kezdett nővekedni a szénhidrát mennyisége az étrendben. Meglepő módon az európai feltárások alapján végzett kutatások arra mutatnak, hogy a jégkorszaki vadászok átlagéletkora magasabb volt mint a későbbi mezőgazdasági társadalmakban élőké. Vagyis a kevés CH bevitelen alapuló étrend közel sem ismeretlen az emberi szervezet számára, a rendkívüli inkább az, ami az utóbbi 100 évben alakult ki az ipari termelés következtében.
Előzmény: szalka (58)
Louise Creative Commons License 2004.02.22 0 0 64
Ja, én is ettől tartottam.

Ha kivesszük a szénhidrátot, akkor csak a zöldek (gyümölcs se nagyon), meg a húsok, tejtermékek maradnak. Őszintén szólva nem néz ki jobban, mint egy rendes diéta. És persze vedelheted literszámra a vizet, az Atkins-klinikákon pedig 10 főre 13 WC-t terveznek.

Előzmény: misimacko (62)
eMM Creative Commons License 2004.02.22 0 0 63
Meg a Sör.:)
Előzmény: misimacko (62)
misimacko Creative Commons License 2004.02.22 0 0 62
a víz : H2O
Előzmény: Louise (61)
Louise Creative Commons License 2004.02.21 0 0 61
Na jó, de mi az, ami nem szénhidrát?
Előzmény: A birka (59)
misimacko Creative Commons License 2004.02.21 0 0 60
egyet értek veled
Előzmény: A birka (59)
A birka Creative Commons License 2004.02.21 0 0 59
Szerintem nem a zöldség a lényeg, hanem hogy kenyeret, szénhidrátot nem.
Előzmény: Louise (55)
szalka Creative Commons License 2004.02.20 0 0 58
Azert kicsit pontositsunk Atrkins halalaval kapcsolatban
Atkins 87 kilo volt 182 cm-hez 72 evesen amikor is az utcan megcsuszott, elesett beverte a fejet amitol komaba esett es korhazba kerult. Valami 2-3 hetig vegetalt komaban es ezalat 30 kilot "hizott" , mert nem urult ki a viz a testebol. Ezt a mar hetek ota komaban levo ferfi szive nem birta es igy a halalahoz vezetett. Az orvosok sem ertenek egyett abban hogy miert tartotta vissza a vizet a komaban levo ferfi szervezete. Egyesek a korabi szivproblemaira fogak, masok a dietajat hibaztatjak ami miatt a szervezete valami gyoyszere igy reagalt stb, de gyakorlatilag talalgatnak..
Persze ha valaki csak egy szenzaciohajhasz pletykarovat focimet olvassa el akkor ugye abbol az jon le hogy Atkins dagadt volt es emiatt infarktust kapott ami koszono visoznyban sincs a valosaghoz.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a dietanak nincsen esetleges egeszsegre veszelyes hatasa hosszutavon, de azert nem kene hulyesegeket irni.
Előzmény: _mirasorvino_ (52)
Jegkiralyno Creative Commons License 2004.02.19 0 0 57
Sziasztok!
En uj vagyok ebben az egesz atkins dologban. A baratom anyukaja csinalta ezt a dietat, le ment neki ket het alatt 9kg es utana abbahagyta (elerte az idealis sulyat) es vele nem volt semmi gond (holott mar az otvenes eveiben van).
Azt hiszem en is neki vagok, am egesz nap errol olvasgattam es nem tunik ez annyira szornyunek. Szerintem egy egeszseges szervezetnek nem lehet igazan nagy gondja egy par hetig tarto kuratol... ti mit gondoltok?
Es a masik kerdes azokhoz, akik mar csinaljak a dietat; hogyan nez ki egy mapi/heti menutok? Kivancsi vagyok hogy ti mit esztek, mivel, mikor es foleg milyen gyakran.
Koszi a segitseget:)
nx
GINI Creative Commons License 2004.02.19 0 0 56
Sziasztok!

Találtam egy jó oldalt az Atkinsról:

http://hoxa.atw.hu

Itt olyanok írnak, akik csinálják.
Meg vannak plusz infók is.

Louise Creative Commons License 2004.02.13 0 0 55
Hát nem tudom, van valami a módszerben, de azért én nem hiszem, hogy túl egészséges, ha csak zöldséget zabálunk. És aki nem birja megemészteni?

Mindenesetre burgonyát és rizset nem eszem, egyrészt, mert nem szeretem, másrészt, hogy menő legyek. De a legnagyobb probléma az, hogy imádom az édességet, és ezáltal az egész módszer nálam csődbe ment. Nem hiszem el, hogy az kellemes, ha az ember csak zöldeket, húst, meg minden, ami nem finom eszik. Úgysem lehet megállni.

De hát mindig kell valami dili-hóbort.

Előzmény: A birka (48)
solemsli Creative Commons License 2004.02.13 0 0 54
Nem tudod kideríteni pontosan a Légrádi könyv címét? Plíz.
Strong Bad Creative Commons License 2004.02.13 0 0 53
Nem reklam, de ezt nezzetek meg.
_mirasorvino_ Creative Commons License 2004.02.12 0 0 52
az imént olvastam, hogy nyilvanossagra hoztak Atkinsnak a koleszterindus dieta atyjanak a
boncolasi adatait. magas vernyomasa volt, 116 kilo es persze infarktust kapott. hmm.
amúgy a különféle koleszterindús ételek rossz és jó hatásairól van magyarul könyv az atkinson kívül, egy légrádi péter nevű belgyógyász kutatja régóta, és ő írta. valami tojás van a címében. ebben az egész le van írva, hogy mikre gondolták hogy jó, és mikről derült ki azóta hogy rossz. és fordítva.
szerintem semmilyen túlságosan egyoldalú diéta nem jó. mert azoknak olyasmi a hangulatuk, mintha volna olyan táplálék, amiből megehetsz egy hegynyit, mégse hízol tőle. ez nyilván hülyeség, ráadásul pont arra a problémára nem megoldás, hogy a túlsúlyosak tanuljanak meg általában kevesebbet enni. és ne azt keressék, hogy miből ehetnek ugyanannyit mint amitől meghíztak, úgy hogy ne hízzanak.
szerintem azt érdemes valahogy tudomásul venni, hogy aki túlsúlyos, annak az a mennyiség amit megeszik, az sok. ha azt állítja, hogy az csak napi egy alma, akkor az sok. (persze nyilván nem annyi) és addig kell csökkeneteni, amíg nem fogy tőle. párhuzamosan persze lehet a felhasznált energia menniységét mozgással növelni. de szerintem "megváltó" diéta nincs. és mindenkinek az egyéni megfigyelései alapján kell kialakítania hogy mitől fogy le.
A birka Creative Commons License 2004.02.12 0 0 51
Nem gyenge :)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!