Keresés

Részletes keresés

Fradista Utazó Creative Commons License 2024.05.03 0 2 168774

Ha a játékosainak nem is, Canayer edzőnek lehettek emlékei: közel húsz éve, 2005 március 13-án a Montpellier hazai pályán 14 góllal, 36-22-re verte a Flensburgot. A visszavágón, amikor lejárt a 60 perc, a Flensburg 32-18-ra vezetett. Akkor mér élt az idegenben lőtt gól szabálya, szóval ezzel továbbjutottak volna. A mérkőzést vezető Kékes, Kékes játékvezető-páros még befújt egy időntúli szabaddobást a Monpellier-nek. Gól lett, 32-19, a franciák jutottak tovább.

Amúgy a Monpellier-ben játszott akkor egy fiatal, húsz éves játékos, bizonyos Karabatic, és öt gólt lőtt. Neki tegnap volt az utolsó BL-meccse.

Gojira Creative Commons License 2024.05.03 -2 1 168773

Teljesen értelmetlen óvás. Nagyjából mint a Debrecené volt.

Előzmény: van_Persil (168771)
AlterEgon77 Creative Commons License 2024.05.03 0 0 168772

Egyszer nagyon-nagyon régen, a Szeged összeszedett egy laza 11 vagy 12 gólos hátrányt, ha jól rémlik egy orosz csapat ellen idegenben. A visszavágón hazai pályán eggyel többel nyertek, mint ami a hátrány volt (12 vagy 13 góllal).

Magyar csapattól ritkán látni ilyet (rémlik még a Vác fordítása a POodgorica ellen, no meg a Fradi tavalyi meccse).

Előzmény: Fradista Utazó (168764)
van_Persil Creative Commons License 2024.05.03 -18 0 168771

A Kielce megóvta a meccset az utolsó perces fújás miatt. Sztem a hajukra kenhetik...

Stevender Creative Commons License 2024.05.03 0 1 168770

Moracsa, agresszió, nettó gyűlület a nézőtérről? Ha ez az volt, akkor hogyan jellemeznél egy Szeged-Veszéprmet vagy egy jó kis Fradi-Győrt? :D

Nekem inkább úgy tűnt, hogy legalább volt egy kis igazi hangulat, nem csak a hűvös német/skandinál tapsikolás ment.

Nagyon komoly meccs volt. Kapott egy kis hazait a Kiel, de az magában igen kevés lett volna 9 gól ledolgozásához. Ha a franciák legalább a hetesiket bedobják, akkor jóval kilátástalanabb lett volna a küzdelem a németeknek.

Ettől függetlenül én is jobban örültem volna, ha 4 különböző ország csapataiból jön össze a FF mezőny.

Előzmény: lunanoctis (168768)
videkiman Creative Commons License 2024.05.03 0 0 168769

Amennyit láttam belőle, ennyi szerintem a német-francia barátság jegyében belefér. :)

lunanoctis Creative Commons License 2024.05.02 -1 0 168768

Hú, miről nem maradtál le...

Kommentátor nélkül néztem. Nekem úgy tűnt, mintha a fénykorában lévő Moracsából közvetítenének, annyi agresszió, helyenként nettó gyűlölet dőlt a nézőtérről. Hangulatra aljadék, taszító mérkőzés volt és valószínűleg akkor is ezt írnám, ha a Kielnek szurkoltam volna.

Nagyon megnézném, melyik vendégcsapat bírt volna el egy ilyen légkört.

Másfelől persze iskolapéldája volt, hogy egy csapat és egy közönség hová tudja egymást fanatizálni/az ellenfelet megfélemlíteni.

Előzmény: videkiman (168763)
Bamberg58 Creative Commons License 2024.05.02 -11 0 168767

Emlékszem egyszer a Metalloplastika Sabac 12 gólos hátrányt is ledolgozott, pedig akkor még nem volt ennyi támadás, ilyen gyors a kézilabda.

Nincs itt semmi látnivaló, haladjunk!;-))

Isthy1 Creative Commons License 2024.05.02 -1 0 168766

Valamikor régebben éppen az egyik francia férfi csapat a BL-ben 9 gólos idegenbeli vereség után 10 vagy 11 góllal nyert otthon és továbbjutott. Lehet pont a Montpellier volt Canayer vezetésével.

Előzmény: Fradista Utazó (168761)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.05.02 0 0 168765

Sydney, Zágráb, jó az nem 9 volt, vagy női nem ér?

Felteszem, ott gyakoribb...

Fradista Utazó Creative Commons License 2024.05.02 0 0 168764

Persze, és azt nem is fogod elfelejteni soha. És, azon kívül, hogy az a döntő volt, azért nem, mert kb ez az egyetlen ilyen, amit átéltél.

Előzmény: Veszpremi (168762)
videkiman Creative Commons License 2024.05.02 0 0 168763

Én hülye a végét leszamitva nem néztem, gondolván, ez az idei Kiel biztos nem fordítja meg. Ezeket tényleg nem lehet leirni.

Jó régen volt már 2 német csapat, utoljára talán mikor a Flensburg nyert Vranjessel. Nekem mondjuk nem hiányoztak. :)

Veszpremi Creative Commons License 2024.05.02 0 0 168762

Azért én láttam már élőben 9 gólról elbukott meccset még rövidebb idő alatt is :(

Fradista Utazó Creative Commons License 2024.05.02 0 1 168761

Azt nem mondom, hogy a THW megérdemelte a továbbjutást, de a Montpellier, ahogy az utolsó negyedórában totálisan elvesztette a fonalat, biztosan nem. És akkor ugye más opció nem maradt.

Ilyet azért profi szinten, pláne férfiaknál, párévente egyet látsz.

Azt hiszem, a +9 a franciáknak nem tett jót. Először nagyon lazák voltak, utána meg megijedtek, hogy ekkora előnyrők is ki tudnak esni, és teljesen leblokkoltak. 24-20 volt, az utolsó negyedórát a THW 7-1-re nyerte meg.

lunanoctis Creative Commons License 2024.05.02 -1 0 168760

Fuck you Kiel, mint rendszerint.

Előzmény: lunanoctis (168759)
lunanoctis Creative Commons License 2024.05.02 0 0 168759

Csak nekem tűnik úgy, hogy a bírók fújnak egy egyre markánsabb hazait Overby kipirosozása óta? A világ nyolcadik csodája lenne, ha a Montpellier elbírná az ő nyomásukat, a kieli védőkét meg a közönségét. Hátha...

Előzmény: lunanoctis (168758)
lunanoctis Creative Commons License 2024.05.02 0 0 168758

Hát amit az első negyed órában leművelt a kieli védelem, az a Lazovićcsal és Achrukkal támogatott/súlyosbított Buducsznosztot is elhalványította.

Szabályosan gyűlöletes légkör jellemezte érzésre az első félidő nagy részét, akár a pályát, akár a lelátót vesszük.

Én nagyon szeretném, ha valamelyik vendégkapus elkapná végre a fonalat, Desbonnet lehengerlően rossz volt, Bolzingeren meg látszik az idegesség.

Másfelől, ha a Kiel ma továbbmegy, akkor rengeteg időm felszabadul a Final Four hétvégéjén.

Előzmény: Fradista Utazó (168757)
Fradista Utazó Creative Commons License 2024.05.02 0 0 168757

Nem tudom, hogy ez tudatos-e, inkább idegbajos itt mindenki. A játékvezetők a piros lappal azért eléggé ráléptek a fékre.

Előzmény: lunanoctis (168756)
lunanoctis Creative Commons License 2024.05.02 0 0 168756

Mintha a Kiel elég pontosan látná, hogy csak játékkal nem igazán fognak itt ma továbbjutni. Elég brutális, amit eddig védekezésben előadnak, a szó rosszabbik értelmében.

-George- Creative Commons License 2024.05.02 0 0 168755

Szerintem meg lépés volt. A fault után beleállt két lábbal, irányváltáskor meg topogott kettő picit. Annyira nem szívem csücske egyik csapat sem, szóval, leszarom, ha nincs igazam. :)

Előzmény: Fradista Utazó (168750)
videkiman Creative Commons License 2024.05.02 0 0 168754

Nem gondoltam volna, hogy Hernandez még rátesz Wolffra egy lapáttal. :)

Én nem igazán kedvelem a Kielcét, de már-már sajnálom őket: két éve hetesekkel elbukott döntő, tavaly hosszabbításan elbukott döntő, idén meg ez.

Előzmény: Isthy1 (168747)
Gerflor Creative Commons License 2024.05.01 0 2 168753

Előtte ugyanígy menedzselték a Magdeburg támadását is: fault, azonnal óra állj, fault, azonnal óra állj, úgyhogy meg akarták adni a Kielcének is a lehetőséget, hogy még lőhessenek egyet, így hamarabb belefújtak, mint kellett volna.

Amúgy játékvezetői szempontból is baromi kínos egy ilyen szituációba belesípolni, de a spori nem gondolta, hogy abból a helyzetből bármit is ki lehet hozni.

Előzmény: Fradista Utazó (168739)
Fradista Utazó Creative Commons License 2024.05.01 0 2 168752

Visszanézve többször, nekem ez a tippem: a mezőnyoldali látta, hogy szabálytalankodnak Dani Dujshebaevvel, de ő ebből továbbpasszol. Látta, hogy Tournat nem tudja megfogni a labdát, de nem vette észre, hogy Karaljok ott van. Belefújt, és azután látta meg, hogy Karaljok kezében van a labda, itt már látta, hogy hülyeséget fújt, de már késő volt.

Őszintén, azt, hogy itt szándékosan fújt bele, hogy ne essen ki a Magdeburg, azt kizárnám. És nem elvi alapon, mert hát láttunk már olyat, hogy német csapat javára fújtak.

Előzmény: Isthy1 (168751)
Isthy1 Creative Commons License 2024.05.01 -1 0 168751

Nekem se tűnt annak akkor élőben, csak a szabaddobás helye alapján tippeltem arra.

Fradista Utazó Creative Commons License 2024.05.01 0 0 168750

(És ezen a meccsen is hány lépéshibából esett gólt adtak meg...)

Visszanéztem, nem volt lépés. Elsőre se tűnt annak, negyedszerre se. Egyébként a mezőnyoldali fújta le, és a reakciójából nekem az jön le, hogy azonnal érezte, hogy hülyeséget fújt, de akkor már mindegy volt.

Előzmény: Isthy1 (168746)
Isthy1 Creative Commons License 2024.05.01 -1 0 168749

Komoly meccs volt, a végén egy komoly izgalmakat és drámát hozó végjátékkal.

Előzmény: lunanoctis (168745)
Fradista Utazó Creative Commons License 2024.05.01 0 0 168748

Azért ilyen csak a mesében van. Ez a Sergey Hernandez tavalyig középszerű csapatokban védett, a Benfica az EL-ben volt a csúcs. Most hetek óta ő a Magdeburg egyetlen kapusa, folyamatosan hozza a 15 védéseket meccsenként, a védéseivel megnyerték a kupát, meg fogják nyerni a bajnokságot, és most bejutottak a Final Fourba is. Már a rendes játékidőben is sokat tett hozzá, a végén meg kivédett a hatból hármat, abszolút főszereplő.

Bár a Magdeburgnak szurkoltam, azért a rendes játékidő vége miatt kicsit keserű a szám íze, mert én, őszintén szólva, semmi olyat nem láttam, ami miatt azt le kellett fújni. Persze lehet, hogy Hernandez kivédte volna...

Isthy1 Creative Commons License 2024.05.01 -1 0 168747

A plusz izgalom meglett, de hetesekkel nem a Kielce nyert.

Előzmény: videkiman (168743)
Isthy1 Creative Commons License 2024.05.01 -1 0 168746

Annak alapján ahonnan elvégeztették utána a szabaddobást, egy szabálytalanságot fújhattak le, ami lépéshibát eredményezett. Ha azt, akkor nagyon későn fújtak, mert abból lett egy passz és utána a gólhelyzet passz a beállónak.

lunanoctis Creative Commons License 2024.05.01 0 0 168745

Hú, mi volt ez... Dujsebajev adott egy félidőnyi előnyt a Magdeburgnak kapusfronton, de így meg lemaradtunk volna értelmezhetetlen mennyiségű izgalomról.