Keresés

Részletes keresés

pampulis Creative Commons License 2010.05.05 0 0 56
igen láttam azt is, vittorio gasmannal, tényleg jobb volt de már nem hivatkozom amerikára:D
Előzmény: jutiq (54)
zsanna Creative Commons License 2010.05.05 0 0 55
A Kabaré, az zseniális... Ezerszer meg lehet nézni, és bizonyos részeknél ezredszer is feláll a szőr az ember hátán :-((((
Előzmény: jutiq (53)
jutiq Creative Commons License 2010.05.05 0 0 54

Sajnos mindkettőt csak hírből ismerem :-((

Most eszembe jutott egy másolat, amit azért kedveltem: A nő illata. Al Pacino sokat nyomott a latba. :-)) Az eredeti olasz filmet nem láttam, de könnyen el tudom képzelni, hogy jobb volt.

Előzmény: pampulis (51)
jutiq Creative Commons License 2010.05.05 0 0 53
Nem értem. Azt állítod, hogy az erőszaknak van kultúrája? Ezt hogy érted?

A szexen kívül ez a téma érdekel a legjobban. Azon belül pedig a fasizmus kialakulása. (Úristen, most jut eszembe, hogy a kedvenc amerikai filmek közül kifelejtettem a legeslegkedvesebbet a Kabarét. Nekem ez a kultfilmem.) és a Holocaust.

Előzmény: Édy Endre (48)
jutiq Creative Commons License 2010.05.05 0 0 52
Nekem ilyen személyes kedvencem pl. William Eastlake: A művész arcképe huszonhat lóval. Annyira szép! Időnként eszembe jut és akkor muszáj újra elolvasni.
Előzmény: Csimpolya (45)
pampulis Creative Commons License 2010.05.04 0 0 51
sziasztok, tegnap adták a berlin felett az ég c. wim wenders filmet amiből az amerikaiak csinálta egy jó nagy giccset angyalok városa címmel..
hát nem tudom volt e értelme:) de az eredeti filmet nagyon szeretem:)

Édy Endre Creative Commons License 2010.05.04 0 0 50
Régebben azért Nemerének voltak egészen ötletes kis könyvei. Rég volt, talán igaz sem volt... :)
Előzmény: Csimpolya (37)
Édy Endre Creative Commons License 2010.05.04 0 0 49
A szályberpánkok között is vannak teljesen jó kis művek. Leszámítva a borzalmas magyarításokat, sok igen kellemes olvasmányt biztosít. :)
Előzmény: Csimpolya (29)
Édy Endre Creative Commons License 2010.05.04 0 0 48
Az erőszaknak? Mindig.
Előzmény: jutiq (26)
Édy Endre Creative Commons License 2010.05.04 0 0 47

De. Soxor. 90%-ban csalódottan jöttem el.

Maradnak a könyvek. :)

Előzmény: jutiq (25)
Csimpolya Creative Commons License 2010.05.04 0 0 46
Igazad van, az is nagyon jó. Később olvastam, vagy valami ismeretterjesztő filmcsatornán láttam, hogy az Elveszett hollandus tényleg létezik, vagy legalábbis létezett! Ugyanúgy az apacsok elveszett kincse is, mit pedig nem hittem el Karl Maynak.
Előzmény: jutiq (41)
Csimpolya Creative Commons License 2010.05.04 0 0 45
Készséggel elismerem, hogy a Jézus Krisztus szupersztár nagyon jó, de sehogy sem egyezett azzal a képpel, amit én alkottam róla. Enyhítő körülmény, hogy én nem vittem és nem is viszem filmre...
Elismerem azt is, hogy a művészi alkotások (film, színház, zene, könyv, festmény, meg ami idetartozik) jelentős része tisztes átlagteljesítmény. De, hogy kedvenc házi prófétámat, Feleki Lászlót idézzem: kisemberek nélkül nincs kiemelkedő nagyság. És van, hogy egy mástól nem túlzottan favorizált könyv a személyes kedvencem, mert azt hiszem róla, hogy hozzám, és kissé rólam szól.
Előzmény: esotherica (39)
jutiq Creative Commons License 2010.05.04 0 0 44
Nem szeretném ha akár nekem, akár szeretteimnek, az okozna élményt, ha művészien megtervezett számítógépes játékban, akárcsak egy „embert” is megölnénk. Ha nincs „emberhalál”, akkor is nagyon veszélyesnek tartom. Könnyen függőséghez vezethet. Fóbiásan félek a függőségtől...

Előzmény: esotherica (40)
jutiq Creative Commons License 2010.05.04 0 0 43

Az már biztos, hogy van bőven „ellensúly” is. Jut eszembe pl. Woody Allen.

Sajna csak a kilencvenes évek elejéig vagyok képben a filmeket illetően. (Kétezertől tévém sincs.)

Előzmény: esotherica (39)
jutiq Creative Commons License 2010.05.04 0 0 42

A Holdbeli csónakost pont Kaszás Attila halála után láttam. Én sosem szerettem Őt. A Vígben pl. nagy élményem volt a Csókos asszony, és kívüle mindenkit imádtam benne. Mint Eszenyi férjét kezdtem kicsit megkedvelni.

Előzmény: esotherica (38)
jutiq Creative Commons License 2010.05.04 0 0 41
Egyáltalán nem nevetséges. És a Mackenna aranya? Már csak Gregori Peck miatt is...

A Jézus krisztust én sem szeretem, olyan semmilyen a főszereplő…Az nem baj, ha utánérzés, néha jobb mint az eredeti.

Előzmény: Csimpolya (36)
esotherica Creative Commons License 2010.05.04 0 0 40

Kultúra éppen sok mindenben lehet - a 3Ds számítógépes grafika például nem csak az Avatarban művészi teljesítmény, hanem egy ilyen játékban is az. És ahogy egy könyv lehet izgalmas, egy jól felépített stratégiai játék is lehet nagy élmény.

Noha én sem vagyok ezen játékok rajongója...

Előzmény: jutiq (26)
esotherica Creative Commons License 2010.05.04 0 0 39

Pedig a Jézus Krisztus Szupersztár mennyire jó... és az pont egy rémesen különleges dolog, dacára annak, hogy amerikai. Kivonulni Izraelbe a sivatagba, és Jézus történetét hippisíteni... zseniális! Ted Neeley hangjáról nem is szólván.

 

Most előre elnézést kérek... de én rémesen felületes és sznob dolognak tartom élből elutasítani az amerikai filmeket - habár manapság ez divat, belátom. Az ott forgatott filmek igen nagy része nyilván ócskaság, de ugyanúgy akadnak köztük gyöngyszemek, mint a francia, vagy általánosságban európai filmgyártásban. A magyar filmeket pedig ne is emlegessük - az elmúlt 2-3 évben talán már akadnak valóban színvonalas filmek, de egy kezemen meg tudom számolni, mennyi.

Igen, sok amerikai film sablonos, de elvitathatatlan, hogy az ócskaságok nagy része is végtelenül profi és igényes - nincs tele olyan igénytelenségekkel és ripacskodással, melyek a magyar filmekre oly jellemzők, és nekem oly nagyon fájnak.

Sőt, a 3 kedvenc rendezőmből 2 amerikai: Tim Burton és David Fincher, a harmadik egy franszia, Jean-Pierre Jeunet. Mindhármukat azért imádom, mert egyedi filmeket csinálnak, kézjegyük a film minden kockáján ott van. Nekem pedig ez számít, ahogy a képzőművészetben is.

 

És a végén két aktuális filmet ajánlanék, mindkettő hihetetlen élmény volt nekem az elmúlt hetekben: egy brittet, az Egy lányról címűt, a másik a Mic Macs, Jeunet legújabb filmje. Amelie rajongóknak kötelező! :)

Előzmény: Csimpolya (36)
esotherica Creative Commons License 2010.05.04 0 0 38

Na, jó, hogy mondod - ezt a hegedűs a háztetőnt már én is megkívántam azok alapján, amit hallottam róla. Akkor megnézem. :)

Habár én a Víg-Pesti Színházakat nem igen szeretem. Egyszer kombinált bérletem volt ezekbe, és igen kevés jót láttam. Node akkoriban is csak Kaszás Attila miatt jártam a Vígbe - most már sajnos sehova nem járhatok miatta. :(

 

És ha már élmények... kétszer láttam Kaszás Attilával a Holdbeli csónakost, ami lehet, hogy mese, de én imádtam. Ahogy a csillogó teflonruhájában leeresztették fentről, ahh! :) Nekem ő volt A Hang, mindig lúdbőrőztem, ha hallottam, és mindegy volt, hogy énekelt vagy beszélt. Emlékszem, pár éve tán Vivendi (?) reklámhang volt, akkoriban sok kereskedelmi rádiót hallgattam vizsgaidőszakok mián, és miatta nem utáltam a reklámblokkot.

Egy dolog miatt haragszom magamra: III. Richárdról eljöttünk a tesómmal az első felvonás után a Nemzetiből, annyira rémes volt - zéró díszlet, zéró jelmez (mindenki öltönyben és kiskosztümben), ámde eredeti szöveggel. Egy fél hangot nem értettünk belőle, így leléptünk. Kaszás is játszott benne - ez volt az utolsó (fél)darab, amiben láttam. :(

És a Padlást sem láttam vele. :(

http://www.youtube.com/watch?v=3rAjhi-XunM
Előzmény: Tiger205A (13)
Csimpolya Creative Commons License 2010.05.04 0 0 37
Igen, három részből áll. A Viking visszatér, a Távoli tűz, és az Utolsó kísértés. Ez utóbbin még dolgozni kellett volna egy kicsit! Az első kettő viszont kitűnő! Csak egy ilyen jó magyar sci-fi van, Lengyel Pétertől az Ogg második bolygója, ő viszont nem írt másik ilyen típusú regényt. A többi Zsoldos Péter regény is nagyon jó, pl. a Feladat. Ebből is készült filmsorozat, de az felejthető.
Előzmény: jutiq (35)
Csimpolya Creative Commons License 2010.05.04 0 0 36

Nevetséges módon egy-két western, a klasszikusokból. Az egyes számú kedvenc a Délidőben, a kettes meg a Hét mesterlövész. A harmadik pedig a Hatosfogat. Az utóbbi húsz évben forgatottakat viszont erősen túlzónak érzem. A spagetti westernek igen szórakoztatóak, de enyhén szólva is irreálisak. Azért megnéztem mind a Keomát, mind az Ezüstnyereg címűt. Legenda ide vagy oda, a Volt egyszer egy vadnyugatot sem kedvelem.

A musicalokból a Hair-t többször is láttam, de főleg a barátnőm kedvéért, aki rajongott érte. A Jézus Krisztus szupersztár már megint nagyon amerikaiasnak tűnt számomra. A West Side story éppúgy "utánérzés", mint pl. a Ragtime. Enyhítő körülmény, hogy mindketten a legjobb helyről merítettek. Hiába, lopni csak értéket érdemes! 

Előzmény: jutiq (33)
jutiq Creative Commons License 2010.05.04 0 0 35
Utánanéztem, és látom, hogy ez egy trilógia. A Viking visszatér nem jó? A hajózás története miatt, talán érdekelné is a téma. Na meg most láttuk az Így neveld a sárkányodat :-))

Előzmény: Tiger205A (32)
jutiq Creative Commons License 2010.05.04 0 0 34
Erre nem emlékszem, negyven éve sem hoztak lázba az eposzok, a Kalevala különösen nem. Szeretném szeretni őket, de nem megy :-(( Bár, hallgatni még csak-csak, és most kezd is derengeni valami...

 

Nemrég hallottam a Mikszáth Kálmán Kis prímás c. kisregényéből készült rádiójátékot, ami nagyon kedves emlékem. El is határoztam, hogy a kicsimnek fogok majd Mikszáthot olvasni. És most eszembe jutott egy másik nagyon kedves gyermekkori rádiósemlék, az Egy komisz kölök naplója Van aki emlékszik rá?

 

Aki disznók közé keveredik, megeszik a korpákok:-))

Előzmény: Csimpolya (31)
jutiq Creative Commons License 2010.05.04 0 0 33
És mi a-az egy-két kedvenc? Nekem most így hirtelen ezek jutnak eszembe: Édentől keletre, West-side story, A vágy villamosa, Keresztapa I.,(Ó Mike!) Szelíd motorosok,

Előzmény: Csimpolya (30)
Tiger205A Creative Commons License 2010.05.03 0 0 32
Zsoldos Péter: Távoli Tűz

Nagyon jó könyv, akár a fiadnak is ajánlom!
Sci-fi és történelmi regények keveréke!

TGR
Előzmény: jutiq (27)
Csimpolya Creative Commons License 2010.05.03 0 0 31
Ha már szó esett  rádióról: kb. negyven éve volt egy érdekes vállalkozásuk: szinte az összes eposzt leadták. Volt egy beszélő, a  párbeszédeket meg színészek mondták. Arra emlékszem, hogy a Toldiban Sinkovits Imre volt a címszereplő, az Iliászban és az Odüsszeában meg a narrátor. Az is biztos, hogy Zeusz Bessenyei Ferenc volt, ami az ő hangjával igazán érthető. Azért a nagy kedvencem ilyen formában a Kalevala. Ott Bessenyei Vejnemöjnent alakította.
Csimpolya Creative Commons License 2010.05.03 0 0 30
Most már én sem nagyon rajongok az amerikai filmekért. Egy időben rengeteget láttam, úgyhogy mostanra már legtöbbször nemcsak a dramaturgiai fordulatokat sejtem előre, de legtöbbször még a kameraállást is.  Azért ebben a műfajban is van egy-két nagy kedvencem, de azok sem a legfrissebb termésből valók. igaz, azokat nem is nagoyn ismerem.
Előzmény: jutiq (28)
Csimpolya Creative Commons License 2010.05.03 0 0 29
A sci-fi műfaj csúcsteljesítményeit én is, a mostanában divatos irányzatokért nem rajongok, pl. a kyber-punk irányzatot ki nem állhatom, szerencsére nem kötelező elolvasni.
Előzmény: jutiq (27)
jutiq Creative Commons License 2010.05.03 0 0 28
Utálatos szokása ez az Amcsiknak. Van egy remek film, de nekik újra le kell forgatni a saját szája ízük szerint.
Amennyire imádtam őket régen, most annyira elfogultan utálom őket Tudom, mindkettő helytelen :-((

 

Csak tengjél túl nyugodtan, azt is szabad. Nemcsak nekem :-))

Előzmény: Csimpolya (21)
jutiq Creative Commons License 2010.05.03 0 0 27
Szia! Mostanában velem is gyakran előfordul, hogy csendre vágyom, és az is, hogy beszédre. Nagyon-nagyon sajnálom, hogy megszűnt a Petőfi. (Számomra megszűnt) Mind zeneileg, mind prózai műsorait tekintve pótolhatatlan veszteség:-(( Annyi zenei adó van, mindenféle műfajban, most van eggyel több. Korábban egyedülálló volt, most csak egy a sok közül.

Tényleg jó lehetett a Brasbound kapitány. Ilyen főszereplőkkel egy közepes darab is emlékezetes lehet. Hát még egy jó.

Nekem a tévés színházi emlékeim közül kettő emelkedik ki. Az egyik a III. Richárd Haumannal, a másik pedig A kertész kutyája. Itt senkire nem emlékszem, maga a darab volt katartikus élmény. Asszem magamra ismertem, azért :-))

A Bunkerről nekem is nagyon jó emlékeim vannak. Azt nem is tudtam, vagy legalább is már nem emlékszem rá, hogy Zsoldos Péter írta a forgatókönyvét, sőt egyáltalán nem ismerem a Sci-fi írói munkásságát. A műfajt különben nagyon szeretem.

Előzmény: Csimpolya (19)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!