Törölt nick Creative Commons License 2016.12.06 0 0 327
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.02 0 0 326
Sportterasz Podcast Creative Commons License 2016.11.28 0 0 325

Sziasztok!

Hideg téli estékre tűzforró statisztikák az NBA-ből - mindenki tudja, hogy Curry és a GSW őrült, ezért a legjobb formában játszó kiegészítőembereket, és pár extra csapatot szedtünk össze. Ja, és "Nick the quick"-et is köszöntjük karrierje legjobb pillanataival, illetve rájöttünk melyik All-Time bajnokcsapat verné meg az idei GSW-t.
Loki és galambember temetés plusz magyar forduló a focirészlegen.
Rosberg lett a világbajnok, megválasztottuk az év top3 pilótáját és az alul/felülteljesítőket, valamint elmeséltük kicsi lázálmainkat a jövő évre vonatkozóan.

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.27 0 0 324
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.20 0 0 323

Volt pár mellényúlás a cikkben, elnézést kérek miattuk. Az e heti összefoglalóban már sokkal jobban odafigyeltem minden részletre.

Előzmény: Törölt nick (321)
Sportterasz Podcast Creative Commons License 2016.11.16 0 0 322

Possee! A hét legjobb és legrosszabb csapatai és játékosai sok statisztikával a podcastben, bekukkantunk a Boston és New York teljesítménye mögé, megvédjük egy kicsit Phil Jacksont, és egysoros hírek egysoros röhögésekkel az NBA-ből. Elég sok infóval készültünk.

Magyar foci válogatott helyzetjelentés és megbeszéljük, hogy szükség van-e még Storckra.

Verstappen előtt fejet hajtunk és térdre rogyasszuk az eddigi tippünket.

Ja, és old school hiphop a végén.

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.12 0 0 321
Sportterasz Podcast Creative Commons License 2016.11.03 0 0 320

Sziasztok!

Sport Terasz #31! Nba statisztikák + legnagyobb meglepetések pozitív és negatív értelemben is. Hazai és Külföldi foci körkép + a végén megvitatjuk a forma1 eseményeit.

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.01 0 0 319
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.28 0 1 318

Na, megnéztem! Jónak tűnik! Klassz munka! Gratulálok hozzá! :)

Előzmény: Törölt nick (316)
Sportterasz Podcast Creative Commons License 2016.10.27 0 0 317

Sziasztok!

Sportterasz Podcast a nevünk,heti rendszerességgel beszélgetünk NBA,Foci,Forma1 témákról.

Ezen a héten NBA season opening+pár apróbb érdekességről volt szó kosárlabda terén.

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.01 0 0 316

Indult egy új NBA-s blog. Nem tudom, olvassa-e valaki ezt a topikot, elég elhagyatottnak tűnik, de aztért kiteszem ide is.

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.05 0 0 315

A német NBA-sztár, Dirk Nowitzki két évre 40 millió dollárért egyezett meg a Mavericksszel:

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.20 0 0 314
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.17 0 0 313

Cleveland - Golden State 6. mérkőzés, állás az első negyed után: 31-11.

Nagyon remélem, hogy innen már nem szúrja el a Cavs... Bár amilyen érdektelenséggel játszanak Thompsonék, szerintem nem kell félni.

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.02 0 0 312

A 2015-ös év legszebb blokkjai:

A legszebb gólpasszok:

S végül a TOP 100:

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.29 0 0 311

Megkezdődött az NBA 2015/16-os szezonja, íme a második játéknap 10 legszebb megmozdulása!

smarcell97 Creative Commons License 2015.10.26 0 0 310

Üdv! Tudnátok segíteni? A nagydöntő meccsei valahonnan megszerezhetők magyarul? Mindenhol csak angol változatokat találok, pedig érdekelne a Sport Tv-s verzió is. Előre is köszi a válaszokat.

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.21 0 0 309
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.12 0 0 308

A 2014-15-ös szezon legemlékezetesebb félpályás kosarai!

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.25 0 0 307

Magyar Cavaliers blog, naprakész hírekkel!

Itt a Facebook-oldal is:

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.17 0 0 306
KE80 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 305

egy mecs hiányzot a hogy 7mecses letvolna.

a alapszakabol ki lehet indulni milyen jo formában volt 2014/15-ös Goldan Sate csapat:))

én le írtam alapszakszi győzelem, verség és a százalékot is:))

3. Chicago Bulls                      6

4. Minneapolis Lakers             5

Dallas                                    1

*Az első három szezon (1947-49) még a BAA (Basketball Association of America) szervezésében zajlott.
K = Keleti Főcsoport, NY = Nyugati Főcsoport

Előzmény: KE80 (303)
KE80 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 303

Negyven év után bajnok a Warriors!

Nem tudott csodát tenni a Cavaliers: a Golden State Clevelandben nyerte meg a bajnoki címet, miután a találkozót szinte végig kézben tartva 105–97-re legyőzte LeBron Jameséket. A finálé legértékesebb játékosának Andre Iguodalát választották. A clevelandi LeBron James pályafutása során negyedszer vesztett el nagydöntőt – kettőt a Cavaliersszel, kettőt a Miami Heattel. Íme, a részletek!

Cleveland Cavaliers–Golden State Warriors 97–105

Bajnok a Golden State! Azok után, hogy 2–1-re vezetett a Cavaliers és mindenki arról beszélt, hogy mennyire nem találja magát a Warriors, Curryék összekapták magukat és sorozatban három mérkőzést nyerve érvényesítették a papírformát. Ezen a találkozón nagyon tudatosan és nagyon koncentráltan játszottak végig, bár a második negyedben lelassította őket a hazai csapat, ezt leszámítva az ő akaratuk érvényesült – hibákba hajszolták a Cavst, ezeket pedig a Curry-Iguodala-Green háromszög segítségével ki is használták. A harmadik negyedben 15 ponttal léptek meg, a hazaiak pedig csak az utolsó percben hozták vissza a halovány reményt, amikor J. R. Smith sorozatban három triplát pörkölt be pillanatok alatt. A csoda végül elmaradt, így negyven év után először ünnepelhet bajnoki címet a Warriors.

James nem tudta hozni az eddigit. A Cleveland vezére teljesen más felfogásban játszott ezúttal, mint amit láttunk tőle a döntőben, szinte nem is ment le pozícióba, a korábbiakhoz képest elenyésző nyomást helyezett a védelemre és indokolatlanul kipasszolta a lehetőségeit. Most jól látszott, hogy eddig miért játszott úgy, ahogy: a Cavs folyamatos eladott labdákkal verte meg magát, Mozgovon és J. R. Smith utolsó percben beszórt három tripláján kívül nem akadt értékelhető támadófegyver a hazaiaknál, sőt, még a labda megfogása is gondot okozott Shumpertéknek. A Cavs teljesen elfogyott a végére, de szégyenkezésre így sincs okuk – Irving kiesése után nem sokan hitték, hogy két mérkőzést tudnak nyerni és szorossá tudják tenni a döntőt.

Iguodala az MVP. A negyedik meccs után már többen megemlítették, hogy amennyiben bajnok lesz a GSW, el kell gondolkodni azon, hogy Steph Curry vagy Andre Iguodala volt a legértékesebb játékos – Curry ötödik meccsen beszórt 37 pontja után viszont már egyértelműbbnek tűnt a helyzet. Ezen a találkozón mindketten jól játszottak ismét (Iguodala 25 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz, Curry 25 pont, 6 lepattanó, 8 gólpassz, 3 labdaszerzés), a Bill Russell trófeát azonban előbbi kapta – azt nem lehet mondani, hogy érdemtelenül, hiszen hatodik emberből kezdővé és vezérré lépett elő.

NBA, PLAYOFF 2015
DÖNTŐ

DÖNTŐ, 6. MÉRKŐZÉS

NBA, RÁJÁTSZÁS

Cleveland Cavaliers–Golden State Warriors 97–105 (15–28, 28–17, 18–28, 36–32)

A Cavaliers legjobb dobói: James 32/6, JR Smith 19/12, Mozgov 17
A Warriors legjobb dobói: Iguodala 25/9, Curry 25/9, Green 16/6

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc végeredménye: 4–2 a Golden State javára

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.16 0 0 302

Sajnálom, hogy nem tudott nyerni a Cleveland... Innen már nagyon nehéz lesz fordítaniuk. Azért szerintem teljesen más lenne most a helyzet, ha ott lenne a Cavs soraiban Irving és Love...

Előzmény: Törölt nick (301)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.15 0 0 301

Egy győzelemre a bajnoki címtől a Golden State Warriors

A Golden State Warriors 104–91-re nyert a Cleveland Cavaliers ellen az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) nagydöntőjének ötödik meccsén, így 3–2-re vezet a párharcban, és egy sikerre van a bajnoki címtől. LeBron James tripla duplát (40 pont, 14 lepattanó, 11 assziszt) ért el a vendégeknél, de Stephen Curry 37 pontjával ellensúlyozta ezt a hazaiaktól.

A hajrában túl jó volt Curry és a Warriors. Végig szorosan alakult a találkozó, hol a GSW, hol a Cavs akarata és stílusa érvényesült jobban – ezek következtében húsz alkalommal változott a vezető csapat kiléte, valamint tíz alkalommal állt egálra a mérkőzés.

A vendégek jó játéka nagyban köszönhető volt annak, hogy Mozgov csak kilenc percet játszott, és a small-ballra váltott David Blatt, J. R. Smith került be a csapatba. LeBron James óriási kosara után 80–79-re vezettek a hazaiak a negyedik negyed közepén, de ekkor előbb Curry, aztán Thompson, majd Iguodala is betalált kintről, a kegyelemdöfést pedig ismét az MVP vitte be – bő egy perccel a vége előtt egy nagyon távoli hármassal zárta le az összecsapást.

James hiába volt extra. A Cavs kiscsatára kissé fáradtnak tűnt a negyedik meccsen, ezen az estén azonban újra a korábban látott elképesztő dominanciáját hozta. Csapata félidőben 17 mezőnykosarat szerzett, amiből 16-ot (!) vagy ő dobott, vagy ő készített elő – végül 40 pontos, 14 lepattanós, 11 gólpasszos tripla duplával zárt. Mellette jól játszott Tristan Thompson, és jól kezdett J. R. Smith is, de a hátvéd az utolsó hét triplakísérletét elrontotta, a hajrában ezért ismét egyedül maradt James.

A túloldalon ezzel szemben Curry a szériában most először volt igazán „Splash”, hatalmas kosarakkal jutott el 37 pontig, mellette pedig Green és Iguodala is parádézott – sőt még Barbosa is extrát hozott a kispadról. A Golden State majdnem tíz százalékkal dobott pontosabban, a hatékonyabb triplázás mellett a festékből is nyert Steve Kerr csapata – a Cleveland elsősorban védekezésben nem tudta hozni magát.

Ezzel már 3–2-re a Warriors vezet, és két nap múlva, magyar idő szerint szerda hajnalban Ohióban akár bajnoki címet ünnepelhet – negyven év után először.

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.13 0 0 300

Remélem hogy még 3 mecs lesz és Golden State nyer:))

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.13 0 0 299

Imádkozom, hogy nyerjen a Cavs... Eddig a Spurs-nek szurkoltam, de nem érdekel, mostantól Cavs-es vagyok. :) Főleg, hogy tavaly nyáron jártam is ott, Cleveland-ben.

Úgyhogy hajrá Cavs! :)

Előzmény: Törölt nick (298)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.12 0 0 298

Itt a GSW válasza: Curryék simán nyertek Clevelandben!

Huszonegy pontos sikert aratott Clevelandben és visszavette korábban elveszített pályaelőnyét a Golden State Warriors az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) nagydöntőjének 4. mérkőzésén. Steph Curryék szinte végig vezettek a találkozón és nem adtak sok esélyt a fáradtnak tűnő Cavsnek – ezzel egyenlítettek a párharcban.

Szinte végig vezetett a Warriors. Steve Kerr változtatott a kezdő ötösén, kikerült Andrew Bogut (sőt, szinte pályára sem lépett), bekerült Andre Iguodala és a már erőcsatárként is alacsonynak számító Draymond Green játszott centert. Ugyan a meccset a Cavs kezdte jobban, már az első negyed végére hétpontos előnybe került a GSW, félidőben pedig tíz fölé kúszott a különbség. Aztán a harmadik negyedben egészen három egységnyire fel tudtak zárkózni a hazaiak, de a negyedik etap elején Curry és Iguodala vezérletével végleg eldöntötte a mérkőzést a Warriors – ők ketten 44 pontot és nyolc triplát rámoltak be összesen.

A Golden State egyértelműen szintet lépett annak ellenére, hogy Klay Thompson tíz pont alatt maradt, megtalálta magát Green és Barnes is, a hajrában pedig teljesen kiütötték az elfáradó ohióiakat – a vége 21 pontos vendégsiker, amivel 2-2-re áll a párharc.

James elfáradt. A történelmi első három meccset produkáló Cavs-klasszisból ezúttal hiányzott az a mindent elsöprő energia és lendület, ami jellemezte a széria eddigi szakaszában. Egy Bogut-fault után felszakadt a fejbőre, de ennél is nagyobb gond volt, hogy szemmel láthatóan kifulladt – jóval ritkábban tudta megtalálni a dobóhelyzeteit, sőt, könnyű ziccert is hibázott és hiába próbálta járatni a labdát, ezzel sem jutott előrébb a Cleveland. A negyedik negyedben egyetlen pontot sem szerzett, de a teljes Cavs 2/18-at (!) lőtt mezőnyből a záró tizenkét percben – a fővezér nélkül a játékrész elején ismét leszakadtak, itt pedig megtört az ellenállásuk. A hazaiak fénylő pontja Mozgov volt, aki lubickolt a GSW alacsony szerkezete ellen és folyamatosan szerezte a pontokat (28-cal zárt), de mivel a Shumpert, Dellavedova, JR Smith trió összesen 7/35-ös mezőny- és 3/22-es triplamutatót szenvedett össze, ez nagyon kevésnek bizonyult.