Hol van az leírva a játékszabályban, hogy időkérés közben nem lehet egy játékosnak levenni a mezt, mert az technikaival jár?

Ez micsoda csalás volt.

Kaposvári01 Creative Commons License 2024.02.25 0 1 17563
Bruschi85 Creative Commons License 2024.02.24 0 2 17562

Márkó Hazatérés

"Remélem egyszer majd eljön az az idő, minden körülmény ismét úgy alakul, hogy kaposvári felnőtt válogatott játékosok, KKKK-ban játszanak majd, vagy ide térnek vissza bárhonnan. Mindenesetre mi várjuk vissza őket továbbra is töretlenül."

Végre eljött ez a pillanat és "csak" 10 évet kellett rá várni, Nem gondoltam volna, hogy egy kifejezetten jó korban, prime időszakában lévő, komoly nemzetközi tapasztalattal, erős bajnokságok, Klubok után, felnőtt kaposvári válogatott játékost sikerül leigazolni, hazahozni februárban, aki hiányposztra jön, atletikus, több poszton, (3-4) bevethető, jó triplázó, védekezésben se elveszett, győztes mentalitású.

Örömteli, hogy minket választott, az utóbbi évek legjobb igazolása, Daco edző hosszabbításával, szezoné, ráadásul kövi évadnak is nagyon fontos alapkövei lehetnek.

Klub szépen "berúgta" az ajtót, köszönet, aki ehhez munkájával hozzátett, Puska Zoli, Ronca, Klubnál dolgozók, Kometa és többi támogató, hogy lehetővé tették, győzelmekre fel a hátralévő 5 fordulóban, vele esélyeink, lehetőségeink jelentősen nőttek tavaszi folytatásra.

Filipovity Márkó

2013-14-ben 7 meccsen játszott átlag 1.7 perc, 3 meccsen dobott 7 pontot

1. meccs, 2 pont

Kaposvári KK - Marso-Nyíregyháza KK (95-71)

2. meccs, triplát dobott

Pécsi VSK-Pannonpower - Kaposvári KK (69-88)

3. meccs, szép kosár betörésből

Kaposvári KK - Egis Körmend (95-72)

Mindhárom meccset nyertük, Elődöntőbe jutottunk.

"No more can they keep us in

Listen, damn it, we will win"

Metallica - Welcome Home

Sok sikert Márkó! Üdv újra itthon!

N.21 Creative Commons License 2024.02.24 -1 3 17561

Úgy korrekt, ha a nyári igazolások kritikája után elismerem, hogy a légiós cserék, az edzőcsere, a magyar játékos cseréje, mind-mind jól sikerültek, szép munkák voltak. Kiválasztani, leigazolni is és mindig gyorsan elintézni a bürokrata dolgokat is. Good job!

nissan97 Creative Commons License 2024.02.24 -1 2 17560
_Espada Creative Commons License 2024.02.24 0 2 17559

Szívesen!
Jó kis lokálpatrióta csapatot összetudnátok hozni... :-)

Előzmény: Hajrá Kaposvár! (17558)
Hajrá Kaposvár! Creative Commons License 2024.02.24 0 2 17558

És tényleg, Kristóf is Kaposváron született. Ez teljesen új infó.

Köszi szépen a választ.

_Espada Creative Commons License 2024.02.24 0 1 17557

Szia! Alapvetően Bognár is kaposvári születésű, ha jók az információim.

A szeged büzdséjét, jövőképét tekintve és az új légiós szabályozást vizsgálva, nagyon is elképzelhetőnek tartanám ezt a transzfert.

Szili külföldre vágyna főleg, vagy nemzetközi meccsekre, Voja még +1 év Alba.

Előzmény: Hajrá Kaposvár! (17556)
Hajrá Kaposvár! Creative Commons License 2024.02.24 0 1 17556

Csakegyfan nagyon titokzatos a jövő évi kaposvári nevelésű játékosról...

Talán Szili is hazatér jövőre? Vagy talán Voja? Más kaposvári jelenleg nem játszik a hazai bajnokságban. Gondolom nem Halászra vagy Juhosra céloz.

TYHilton Creative Commons License 2024.02.17 0 1 17551

Nagyon fontos győzelem volt a szerdai, kellett ez a bravúr ahhoz, hogy jó helyzetben maradjunk a playoff helyek tekintetében. Egyelőre idegenben nem jönnek a győzelmek, de a hazai bravúrokkal (Deac, Alba) ezt ellensúlyozzuk. Abell fantasztikus volt, sérülten extra játékot hozva. Mellette Halmai, Eaddy húzta a csapatot.

Jól jön most a szünet, vannak gyengébb formában lévő és sérült játékosaink is, lehet kicsit fújni, pihenni, regenerálódni, javítani dolgokon.

Szünet után viszont kivétel nélkül kulcsmeccs, közvetlen riválisokkal. Azt jó tudni és érezni, hogy saját kezünkben a sorsunk, innen csak rajtunk múlik, hogy lesz e playoff.

Bruschi85 Creative Commons License 2024.02.17 0 0 17550

Furcsa a szombat meccs nélkül. Éld át újra az Alba elleni győzelem legjobb pillanatait!

Bruschi85 Creative Commons License 2024.02.16 0 3 17549

Szép volt Fiúk! Gratulálok Daco edzőnek, Szakmai stábnak is.

Nagyon komoly, fontos győzelem volt, Alba bármelyik pályára lépő 3 légiósát elnézném nálunk (Philmore játéka különösen tetszett), Voja meg még mindig tanár, bár jobb lenne, ha inkább nálunk varázsolna, hazatérhetne Alba szerződése után végre, igazán.

Remy láthatóan nem 100%-os, sérült váll, MVP-nk, mennyi 30, mi mennyi, akkor győzés, clutch triplák, büntetők, plusz, mindig hátára veszi a brigádot, mikor hullámvölgybe kerül, leszegett fejjel megy előre, szimpatikus hozzáállás, végén ünneplésből is igen masszívan kiveszi a részét, hangját, Bicskások, ott álló biztonsági úr legnagyobb örömére, pacsizására. :)

Halmai Dani nemcsak szezoncsúcs, hanem karriercsúcs, jó lenne, ha a remekül kiválasztott passzait, szépen osztogatva bedobnák üresből, tisztán, triplából is, Szikóval az utolsó negyedben, 2. félidőben is pályán, ez mutatja, hogy mekkora bizalom van feléjük.

Márkó bemelegített, bár pályára nem lépett, nem lesz könnyű dolga visszakerülni a fiatal rotációba, szurkolok neki.

T (Tahj) a triplán kívül, középtávolról büntetett, érdekes, hogy az első egerszegi beköszönés és Körmend ellenin kívül egyszer sem jutott 20 pont fölé Arénában, ez a 17 pont,  holtverseny 3. szegedivel, az akkor, kevés volt a győzelemhez.

Milos keveset játszott, de +8-ban voltunk vele, ami a 2. legjobb Dani után. Beni, Borisz duót nem játszattuk, erőltettük túl, mint Zegen.

James előre megoldotta kevés helyzetét, pozizás, zsákolás, amikor éppen nem sodorták ki a kezéből, vagy nem ejtette ki, buta faultjai sokba kerülhettek volna.

Ron indiszponált volt, végén nem értettem, miért ő dobta a büntetőket, egyáltalán, miért ő kapta bedobás, időkérés után, egész meccsen nem dobott egyet sem, ki is hagyta a 2. büntetőt, nálam nem ő kapja egyértelműen, hanem Remy, akire persze többen is figyeltek, hogy ne kaphassa meg, másik opcióm T.

Arról nem is beszélve, hogy +3-nál Borisz nem ütött oda Kassnak (büntető 1/2, szezonban 60%), aki leszedte a pattanót, hanem hagytunk Vojának egykezes hajítást, 5 másodperccel a vége előtt, szerencsére nem ment be, zárójelben Chambers üres volt mellette triplánál, mi hárman próbáltuk sikeresen zavarni oldalvonal mellett,¸ha beesik, hosszabbítás és új meccs lásd Sopron ellen.

Jobb, ha a döntés, utolsó támadás, büntető a mi kezünkben van végén, nem azon kell izgulni, feszülten, hogy beesik vagy sem..

Örömteli, hogy végre egy adott fordulóban, mi és Oroszlányi Barátaink is nyertek, ráadásul ők is hazai pályán, komoly győzelmet begyűjtve, gratulálok Nektek.

9. győzelem, ismét 7. helyen, sérültek miatt jól jön a pihenő, szünet.

Eljön az alapszakasz zárása, vége, tele kulcs meccsekkel, persze szokásos számolgatással, legalább most ismét van mit, van miért.

TYHilton Creative Commons License 2024.02.15 0 0 17548

És még mindig?? 🤔😁

Előzmény: N.21 (17542)
TYHilton Creative Commons License 2024.02.10 0 3 17547

Jó, hogy az edző kérdés hamar eldőlt, így lehet tervezni a következő idényt. Damjanovic egészen rövid idő alatt összeszedte ezt a csapatot, amire Váradi egy több hónapnyi munka után sem volt képes.

Jelenlegi állás szerint még abszolút menthető ez a szezon, reméljük ehhez ma egy újabb lépést teszünk előre.

Bruschi85 Creative Commons License 2024.02.09 0 0 17546

Hangolódjunk a holnapi meccsre a DEAC elleni győzelem legszebb jeleneteivel.

Kaposvári01 Creative Commons License 2024.02.09 0 1 17545
Előzmény: Hajrá Kaposvár! (17544)
Hajrá Kaposvár! Creative Commons License 2024.02.08 0 0 17544

Vajon mi lesz a holnapi bejelentés? Dalibor marad jövőre is? Esetleg Abell?

N.21 Creative Commons License 2024.02.07 0 1 17543

Mindkettő nagyon nehéz lesz, de egyik sem totál elképzelhetetlen. Zollner biztos nagyon készül és úgy vannak vele, jogosan, hogy a Kaposvárt, hazai pályán, kötelező. Az Alba meg Alba, de vertük meg már őket ennél sokkal esélytelenebbül is.

Mindenesetre fontos két meccs következik, ha sikerülne a 2/2 győzelem, akkor bőven elmondhatjuk, hogy a borzasztó szezoneleje ellenére palyára álltunk, és csak rajtunk múlik, hogy ott leszünk - e vhol 5-8. hely között.

Persze csak ha nem kavar be a bajnoki szünet utáni újrakezdés lazicsi módra :)

Előzmény: TYHilton (17541)
N.21 Creative Commons License 2024.02.07 0 1 17542

Akkor most 7. helyen állunk?

TYHilton Creative Commons License 2024.02.04 0 1 17541

Nagy körbeverések közepette fontos hazai siker volt a tegnapi, újra playoff helyen a csapat. Remy fantasztikusan játszott, csapat egyedüli olyan húzóembere, akire minden meccsen lehet számítani. Borisz clutch teljesítménye is kellett tegnap, hát még a 8 gólpassz.

Első félidőben megint nagyon jó játékot mutattunk támadó és védő oldalon egyaránt, de szerencsére a múlt heti leolvadás elmaradt és végig vezetve tudtuk nyerni a meccset.

Jó látni, hogy a nézőszám is egyre nagyobb, hangulat is hellyel közzel már kosárlabda mérkőzésre hasonlít, ebben a Bicskásoknak nagy érdeme van, jól nyomják.

Még két meccs a rövidke bajnoki szünetig amiből legalább egyet hozni kell, bár mindkettő nagyon nehéz menet lesz. Talán a mélyponton lévő ZTE ellen nagyobb a sansz, de szokásosan erős a hazai pálya, semmiképpen nem mi leszünk a fix esélyesek.

Első hat meccs után 2-4 most 4-2, jó úton haladunk, folytassuk a kemény munkát!

Kaposvári01 Creative Commons License 2024.02.04 0 0 17540
Bruschi85 Creative Commons License 2024.02.04 0 3 17539

Szép volt Fiúk! Gratulálok Szakmai Stábnak is.

Márkónak jobbulást!

Örömteli, volt találkozni rég nem látott, visszatérőkkel Bicskás szektorban, jól is néztünk ki egyenpólókban. :)

Tetszett, hogy kis druszám Miki vezette ki a Csapatot, meccs után közös "csatakiáltás", ünneplés, majd pacsizás Bicskásokkal, ezek nagyon jó dolgok. :)

Ahogy, azt is jó volt hallani, fentről leér a hang, erősödik szépen, egyre többen becsatlakoznak szurkolásba, nemcsak Bicskás felett, azért az Aréna meg tud(na) dörrenni jó időben is, tavasszal..

Az, hogy hazai pályán végig vezetünk, top4-ben lévő Deac ellen, nagyon komoly tartást, erőt mutat, okos, jó döntéseket hoztunk végjátékban, kifejezetten tetszetős, látványos megoldásokkal.

Először a 7. helyen a szezonban, Dalibor edzővel (4-3-as mutató 57.1%) átlag dobott pont 83.0, átlag kapott 81.6 p, +1.4, kulcs, Kornéllal -6.7 volt, igaz 10 meccs után.

Végre a 14. helyről elkerültünk védő DRTG mutatóban, támadó ORTG 5., nagyon jó, látva, hogy kik vannak előttünk.

Bár magunknak tettük nehézzé, +15-tel is vezettünk, és egylabdás meccset csináltunk, de nem éreztem, hogy ne mi uralnánk a hullámzást.

Remy MVP-nk, 31 pont, 12! kiharcolt fault, nem klasszikus dupla-dupla, de jól mutat, Sopron és Körmend után 30 felett, ebből 2-t nyertünk, karriercsúcsa 34 pont OSE mezben pécsiek "örömére".

Ron nagyon hasznos volt, sokat játszott (39 p), 41 perces hosszabbítás után legtöbbet, Milos limitált szerepkör, védekezésbeli gondok, betegség? okként, nem tudom, akár, Beni szintén, magas posztokon volt gondunk Williamson - Buljevic duó ellen.

Dani - Szikó páros, lendület, energia, pozitív attitűd, 9-9 Val, látszik az önbizalom, feladat, szerep.

Borisz clutch volt az utolsó 5 percben, kulcs triplával, 22 Val, (Kecsap elleni 25, szezoncsúcsa).

Nyertük pattanózást, 8 támadóval, mindössze 6 eladott.

Összességében a sorsolást látva is, meg a többi forduló többi eredményét zárójelben, borzasztó fontos hazai siker.

Jó lenne Egerszegen folytatni sorozatot, teljes kerettel, (legutóbb 2021-ben nyertünk ott), tavaly félidőben vezettünk, majd borzasztó végjáték, erősen vitatható sportszerűtlennel Toma ellen -1-nél.., roppant nehéznek tűnik, komoly bravúr lenne, mert bár most gyengélkednek, zsinórban buktak, ismerjük, 4 légióssal, ez tőlünk senkit ne tévesszen meg, pláne, hogy Zollner első hazai debütálása, sztem, ahogy MTE ők is összeszedik magukat, főleg, ha 5. légiós is megérkezik.

Bruschi85 Creative Commons License 2024.01.31 0 1 17538

Jók ezek a pályán kívüli események, jó látni Celtics #11-es, Argentína #10-es mezt, Bulls, Cavs, Lakers mezek mellett, remélhetőleg pár év múlva KKKK mezben lesznek.
"Komoly kérdés is elhangzott a diákok részéről, ugyanis arról faggatták kosarasainkat, hogy mi a céljuk a jövőre nézve. Bálint, Dani és Remy is úgy feleltek, hogy minél jobb emberek, és kosarasok szeretnének lenni minél hosszabb pályafutással.
Mindhárom játékosunk egyetértett abban, hogy a szülők fontos szerepet játszanak a motivációban. Remy elárulta, hogy a mai napig a szüleiről vesz példát, hogy mindig pozitív jellem maradhasson."
Klubunk képviselői sem érkeztek üres kézzel, hiszen az intézmény pedagógusai, dolgozói és a szülők részére jegyeket ajándékoztunk a szombati, Debrecen elleni találkozóra."

TYHilton Creative Commons License 2024.01.28 0 1 17537

Nagy kár ezért a tegnapiért. Első félidőben szinte hibátlan játék védekezésben és támadásban, amit a következő 10 percben teljesen leromboltunk. Próbáltuk három időkéréssel rendezni a sorokat, de az első félidőben mutatott játék már sehol nem volt a második félidőben.

Így igazán nehéz előrelépni, mert bravúr győzelmet nem tudunk szerezni, nagyjából egy helyben toporgunk, mint kezdő b*zi a gőzben. Játékban vannak pozitív jelek, de ha nem párosulnak nagy győzelmekkel, akkor hiába a szoros bajnokság, nem lesz playoff.

Persze, nem is beszél a klubnál senki a rájátszásról, mint célt a bennmaradást semmi mással nem tudnánk jobban biztosítani, mintsem a rájátszás hellyel.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!