Keresés

Részletes keresés

Matt Creative Commons License 2007.01.13 0 0 298
hamarabb lemerül az akkumlátorod
Előzmény: kivancsipasi (297)
kivancsipasi Creative Commons License 2007.01.13 0 0 297
Sziasztok olvasgatva  a hozzászolásokat már csak egy kérdésem lenne hogy lehet észrevenni hogy ha lehallgatják az ember fia mobilját?
Aksi Creative Commons License 2006.12.11 0 0 296
igen, pl. az RSS (remote subscriber switch - kihelyezett fokozat) ha jól emlékszem le tudja a belső beszélgetéseket kapcsolni magában. De ez nem így van a GSM-ben. A BSC-ben (bázisállomás kontroller) lehetne kapcsolni, de annyi más signalling kellene hozzá.. Most úgy tűnik nincs értelme, ezek a node-ok különben is elméletiek, tehát legtöbb részük fizikailag ugyan abban a node-ban van (ugyan az a központi processzor vezérli a logikailag különálló egységeket). Nagyon sokszor fizikailag egymás mellett vannak ha külön node-ok akkor is.
Sztem a fejlődésnek pont ez volt a lépcsője, hogy külön választották őket. Az NMT-ben (Westel450) még csak bázisállomások meg kapcsolóközpont volt. Jó volt külön venni, mert egy remote területhez, akkor csak egy kis részt kellett kitenni, ami kevesebb "dróton" kommunikált a központtal.

De a fejlődés egyre jobban az általános plattformok felé hajaz, szóval a node-ok megmaradnak és egyre több jön, mint ahogy az történt a pre-paiddel (lebeszélhető kártyák), intelligens hálózatok, flexible numbering (számhordás) stb, stb. - de gyakorlatilag a szerver vas amiben ezek a softwerek futnak az ugyan az lesz, csak kapacitás és költséghatékonyság miatt kerül egybe vagy külön.
Előzmény: elemes (292)
Aksi Creative Commons License 2006.12.11 0 0 295
-amúgy számomra az még érdekesebb -de ez itt offtopic- hogy mi a fenének hallgatták le Lady Dít a jenkik?? Nem gondoltam volna, hogy ő ekkora "pont" volt...
Előzmény: elemes (293)
Aksi Creative Commons License 2006.12.11 0 0 294
Ha visszaolvasol a topikban, a GSM-es ciphering algoritmust már régen feltörték, egy mai komolyabb PC-vel szerintem már a köznép is törheti. Kell még hozzá egy preparált GSM telefon. A lehallgatáskor meg követni a célszemélyt (ugyanis a levegőben kapod el a csomagokat). Nem nagy ügy a titkosszolgálatoknak.

Az meg pláne nem, hogy egy központos alkalmazottat lefizessenek, aki szállítja nekik a beszélgetéseket :)

(mint mondtam, az egyedüli amire még nem látok bizonyítékot az a másik GSM standart telefonjának távolról történő bekapcsolása és mikrofonjának észrevétlen felhasználása - Juszt L. közvéleménysokkolása alapján)
Előzmény: elemes (293)
elemes Creative Commons License 2006.12.11 0 0 293
Ez a Lady Dianás hír azért érdekes, mert eszerint az amerikaiak úgy tudták lehallgatni Diana mobiltlefonját, hogy a brit titkosszolgálat erről nem tudott. Ez felettébb érdekes, ha a titkosszolgálatok a központban kapcsolódnak rá a beszélgetésekre.
Előzmény: Aksi (291)
elemes Creative Commons License 2006.12.11 0 0 292
Vezetékes hálózatokban úgy tudom volt olyan, hogy nem minden beszélgetés ment fel a központig, hanem ha egy települést vagy városrészt egy konténer szolgált ki, akkor hwlybwli hívás esetén csak a vezérlés ment fel a főközpontba, a beszélgetés helyben megfordult. Persze ha a szakszolgálatok rá akartak kapcsolódni valakira, akkor a beszélgetés is felment a főközpontig, ugyanúgy, mintha távolsági hívás lett volna.
Előzmény: Aksi (291)
Aksi Creative Commons License 2006.12.11 0 0 291
Persze, az MSC-ben van összekapcsolva (3G-ben pedig a MGw-ben -Media Gateway)
Előzmény: elemes (288)
elemes Creative Commons License 2006.12.11 0 0 290
elemes Creative Commons License 2006.12.08 0 0 289
felén van egy mondás: "tele van a tököm a TLA-kkal"
Előzmény: Aksi (286)
elemes Creative Commons License 2006.12.08 0 0 288
A vezérlés nyilván átmegy, de vajon a beszélgetés is?
Előzmény: Aksi (286)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.08 0 0 287
OK, elhiszem ;-)

Nekem is ez a logikus, és ép emiatt lepődtem meg, amikor vagy itt, vagy egy másik topikban jó egy éve, egy (talán Nokiásos) "szakértőnek látszó humán objektum" ;-DD épp ennek ellenkezőjéről világosított fel ... vagy ekkorát álmodtam?! ;-)
(Tényleg direkt kerülöm a nem-vezetékes hírközlő rendszereket (megtehetem, hogy válogatok ;-)) ) és így ha logikus, elhiszem a valóban szakmainak ható érveket.)

Üdv és köszi a türelmed!
Robi
Előzmény: Aksi (286)
Aksi Creative Commons License 2006.12.08 0 0 286
Minden hívás, még az azonos cellán belüli is átmegy legalább egy kapcsolóközponton (MSC).

MS - - - - - BTS--------BSC-TRC-----MSC
Előzmény: Törölt nick (281)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.08 0 0 285
Azért szeretem ám olyankor magam, mikor egy korábban nem ismert
(hiszen nem foglalkoztam az Eht. eme részével - ami nem zárja ki, hogy valamikor az elején átfutottam.. -, és különben sem akarok mindent - sőt: semmit
sem! ;-D - kívülről fújni..) szabályozás, valamint az általános elvek alapján megfogant vélelmezéseim ennyire egybe esnek ;-)

Üdv!
Robi
Előzmény: elemes (284)
elemes Creative Commons License 2006.12.08 0 0 284
b) minden egyes indított hívásról jeletés megy a közös megfigyelő erőforrásokhoz

Ne becsüljük túl a nemzetbiztonsági szakszolgálatok kapacitását :-) A hírközlési törvény releváns része:
    92. § (1) Az elektronikus hírközlési szolgáltató köteles együttműködni a titkos információgyűjtésre, illetve titkos adatszerzésre külön törvényben felhatalmazott szervezetekkel.

    (2) A szolgáltató a szolgáltatás megkezdésével egyidejűleg az általa használt, működtetett berendezések, helyiségek és az együttműködő személyek tekintetében - külön jogszabályban meghatározottak szerint - köteles biztosítani az elektronikus hírközlési hálózatban továbbított küldemények, közlések, továbbá a szolgáltató által kezelt adatok titkos információgyűjtéssel, illetve titkos adatszerzéssel történő megismeréséhez szükséges eszközök és módszerek alkalmazási feltételeit. A szolgáltató az előzőeken túl a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat kérésére, a szolgáltatás műszaki jellemzői alapján a szükséges mértékben köteles biztosítani a bevezetett szolgáltatással kapcsolatban a titkos információgyűjtés, illetve a titkos adatszerzés eszközeit a kilépési pontig.

    (3) A szolgáltató köteles a szolgáltatáshoz a (2) bekezdésben meghatározott igényeknek megfelelő műszaki rendszert - így különösen alapkiépítésű monitoring alrendszert - létesíteni és ennek elérhetőségét hálózatában a kilépési pontig biztosítani a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat részére, az erre vonatkozó igényről való írásbeli tudomásszerzéstől számított hat hónapon belül. Az alapkiépítésű monitoring alrendszer valamennyi költségét a szolgáltató viseli.

    (4) A titkos információgyűjtésre, illetve a titkos adatszerzésre felhatalmazott szervezetek részére történő adatszolgáltatást térítésmentesen közvetlen elektronikus adatkapcsolat útján, a Nemzetbiztonsági Szakszolgálattal egyeztetett felületen kell teljesítenie az elektronikus hírközlési szolgáltatónak.

    155. § (5) A nemzetbiztonsági szolgálatok és a nyomozó hatóságok külön törvényben foglaltak szerint, továbbá a frekvenciagazdálkodó hatóságok - a 11. § (3) bekezdésében előírt jogkör gyakorlása során - a közléseket megfigyelhetik, lehallgathat-ják, tárolhatják vagy a küldeménybe, közlésbe azok megfigyelése érdekében más módokon beavatkozhatnak.
Ezen kívül még a nemzetbiztonsági szolgálatokról szóló 1995. évi 125. törvény rendelkezik a lehallgatásról. Ezek a törvények és a számos végrehajtási rendelet választ ad egy csomó nyitott kérdésre. Ha ezt megemésztettük, jöhetnek a szabványok :-)))
Előzmény: Törölt nick (281)
elemes Creative Commons License 2006.12.07 0 0 283
ntelligenciával kell rendelkezni, valamint egy dedikált és nyilván a GSM üzemeltető felé is titkos(ított) adat/beszéd csatornán kell elintéznie az ügyeket a központi erőforrásokkal

A hívás vezérlése biztosan eljut a kapcsolóközpontba, és ott van az "intelligencia" (intelligence service :-)
Előzmény: Törölt nick (281)
elemes Creative Commons License 2006.12.07 0 0 282
Ha én írnám a szoftvert, úgy intézném, hogy az a beszélgetés, aminek bármely résztvevője rajta van a figyelőlistán, mindenképpen megforduljon a kapcsolóközpontban. A beszélgetés vezérlőjelei egyébként is ott vannak a központban, legfeljebb magát a beszélgetést (ha cellán vagy vezérlőn belüli) általában nem viszik fel a központik.
Előzmény: Törölt nick (281)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.07 0 0 281
Szia!

(Sokkal) Korábban itten azt olvastam, talán épp Tőled, hogy a forgalmi estek igen jelentős része cellán belül vagy a cellák között, de kikerülve a hagyományos kapcsolóközpontokat bonyolódik lefelé.

Tehát ha a megfigyelni kívánt hívottként vesz részt az eseményekben és a hívó nem érinti az (Axe, ugye?) kapcsolóközpontokat, akkor

a) minden egyes BTS-nek vagy forgalomirányítónak rendelkeznie kell a megfigyelendő végberendezések (SIM-ek vagy IMEI-k) listájával és intelligenciával kell rendelkezni, valamint egy dedikált és nyilván a GSM üzemeltető felé is titkos(ított) adat/beszéd csatornán kell elintéznie az ügyeket a központi erőforrásokkal

b) minden egyes indított hívásról jeletés megy a közös megfigyelő erőforrásokhoz (ami szvsz hatalmas forgalmi és hálózati erőforráspocsékolás lenne...), amely a saját (inen már egyértelműen a GSM szolgáltató felé is titkosítva működő, létező) listájával összevetve dönt és ha kell, utasítja a megfigyelő-link felépítését.

Úgyhogy, ha jobban végig gondolja az ember, akkor már elméleti értelemben sem két fillér ennek akár a definitív megodása sem ;-DDD

És akkor a nemzeti egyedi igények implementáslásról nem is besáéltünk, ami ahhoz elengedhetetlen épp (szvsz), hogy a másik állam NBH-ja ne is sejthesse a mi NBH-nk technkikai módszereit, valamint a biztos meglévő olyan műszaki kötöttségek is okozhattak ilyen egyedi igényeket, amik az NBH (illetve: pl. az NBH..) adott berendezéseinek csatlakoztatásához szükségesek voltak.


Üdv!
RObi
Előzmény: Aksi (280)
Aksi Creative Commons License 2006.12.07 0 0 280
Végeredményben semmiben sem különbözik, ugyanúgy conferencia beszélgetést hoz létre amiben a 3. fél az a man-in-black.
Annyi csak míg a vezetékeseknél az adott központban kell eszközölni a lehallgatást, lévén a célszemély oda van bekötve- mobil esetében bármelyik központba is jut el először a hálózatban annak kell indítania a műsort. De ez sem bonyolult, lévén a normál híváskezelés is így zajlik.
Előzmény: elemes (276)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.07 0 0 279
Amennyiben a GSM forgalomtechnika különbözik a vezetékestől ;-)
Előzmény: elemes (276)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.07 0 0 278
Igazad van, de a magam részéről nem a gazdasági részét kívántam elemezni ;-)
Amúgy szvsz Ericsson kapcsolóközpontok tranzitálnak és sok esetben a hálózaton belüli híváskban is részt vezsnek, így oda is kelletetett áldozni (nem olcsóak) és ha ismered a nagy telekom kapcsolástechnikai eszöz gyártók sw-árait (főleg ha azt ráadásul nemzeti igények alapján kell szállítani!), akkor mégsem volt az átlagosnál nagyob mértékű lopás ott, illetve itt ;-DDD
Előzmény: elemes (273)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.07 0 0 277
"titkolódzni szerető ismerősök" ;-)))

Sajnos (!) a telekom szolgáltatók elfelejtik tudatosítani az ÚJ (vagy pl. áthelyezés, szolgáltatóváltás, számhordozás etc. kapcsán "újszerű) efikben, hogy ALAPESETBEN a kemény titkosítás lép érvénybe amíg az efi máskép nem rendelkezik, azaz pl. a hívószámkijelzés (engedélyezése) is le van tiltva és sem hívásonként, sem átkapcsolva nem engedélyezhető (meg kellene azt ingyenesen rendelni-változttani az üsz-okon!) és így nagyon sokan azt sem tudják, hogy nem jelenik meg a számuk vagy hiogy lehetne megjelenni hagyni!

Ráadásul pl. a T-Com kontrol előfizetés mellett TECHNIKAILAG lehetetlenek (tehetetlenek) a CLIR (CLI tiltás) kikapcsolására!

Robi
Előzmény: elemes (272)
elemes Creative Commons License 2006.12.06 0 0 276
Az akkori HVG cikkek kifejezetten mobil lehallgató berendezésekről szóltak... Lehet, hogy ezek valóban a szakszolgálatok által használt berendezések lehettek? De ha a központban történik a "megcsapolás", akkor miben különbözik a mobil lehallgatására használt berendezés a drótos lehallgatására használttól?
Előzmény: Aksi (275)
Aksi Creative Commons License 2006.12.06 0 0 275
Valóban a része, de gondolom nem ingyen adták; hardweresen meg ki kellet építeni az átvitelt, a túloldalt satöbbi.
Előzmény: elemes (273)
james76 Creative Commons License 2006.12.06 0 0 274
Köszönöm az infót, megpróbálom ezen az úton végigcsinálni. Remélem működni fog.
Egyébként a hívások idejyét, már két hete folyamatosan rögzítem (van rendesen időpont).Sejtettem, hogy előbb utóbb szükség lesz rá.
Mégegyszer köszönöm.
Előzmény: Törölt nick (271)
elemes Creative Commons License 2006.12.06 0 0 273
A lehallgatni kívánt A vagy B (nyomozati értelemben kellemes esetben pedig A és B) "kiválogatását" a GSM rendszernek KELL megoldania - ez került anno milliárdokba!

Szerintem azokat a milliárdokat (nádor-95) döntő részben ellopták. Ha a központban válogatják ki a megfigyelt hívásokat (az erre vonatkozó szabványok szerint ott), akkor a leválogatás szoftverből történik, ami a központ szoftverének része kell legyen. Egy Nokia központba pedig csak Nokia által készített szoftvert lehet betölteni, Nádor-95 nélkül.

Előzmény: Törölt nick (268)
elemes Creative Commons License 2006.12.06 0 0 272
egyrészt a zaklatás bcs (vagy vétség vagy ilyesmi), rendőrségen is elindulhatsz, de nem szóban, hanem írásban.

ennél viccesebb, hogy egy ideje a szolgáltatóktól kérheted a névtelen hívások letiltását. ezzel ugyan a titkolózni szerető ismerőseidet is kizárod, de velük megbeszélheted, hogy miért kényszerülsz erre.
Előzmény: james76 (266)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.06 0 0 271
A rendőrök elmennek a p..ába!

Írj egy feljelentést (akár faxon vagy levélben is beküldheted!) "ismeretlen tettes ellen mobiltelefonnal elkövetett folyamatos zaklatás" miatt ÉS mindenkép legalább
5-10 zaklató hívás közel pontos időpontját is mellékeld (különben mire keresnének rá a szolgáltatónál!) az illetékes ÜGYÉSZSÉGNEK és ha megtagadják a nyomozást, keress meg e-mail-ben!

Azért az ügyészséget húzom elő, mert úgyis ők (és a bíróság) kérhetik ki "magánemberek számára" a hívók szerint leválogatott híváslistákat a szolgáltatóktól, és így még talán egy kis időt is megspórolhatsz!

Robi
Előzmény: james76 (266)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.06 0 0 270
No kibukott a dolog Nálad most és rettenetesen meg tudlak érteni: a gyakorlatban szereztél rettenetes nagy menyiségű (és vélem: minőségű is) tudást és ezt akarnád megfeleltetni az elmélettel!

Elújságolom Neked, hogy ha így állsz hozzá, akkor saját magaddal cseszel ki, mert folyamatosan mellé fogsz nyúlni (lásd a sínus v.s. digitális alaptalan megkülönböztetése..). És ezta saját példámból okulva mondom Neked!

Ne a gyakorlatot akar az elméletre ráhúzni, hanem az elméletet szűkítsd a gyakorlatra: azaz ne a látott szkópos és spetrogrammos képek szerint akard manifesztálni a tudományt, hanem a tudomány szerint értékelni a látottakat ;-)

Ez itt majdnem olyan, mint ez: a Talmud olvasása közben TILOS dohányozni, de dohányzás közben is szabad, sőt kifejezetten becsülendő a Talmud olvasása ;-DDD


Üdv és sok sikert Neked!
Maus Robi

PS: a CDMA ~ dedikált csatorna megfogalmazás miatt itt kérek elnézést, nyilván nem egyfelhasználósnak értettem, hanem a kapcsolat jellege miatt írtam oda, de elég idétlenül jön ki visszaolvasva!
Előzmény: Törölt nick (259)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.06 0 0 269
NAAA!

CDMA=Code Division Multiplex Acces, ez a gyakorlatban tkp. dedikált szórt spektrumú csatornahasználatot jelent, így feladata első sorban nem a titkosítás (álvéletlen kódolás!), hanem az átviteli biztonság, megbízhatóság javítása.




Előzmény: Törölt nick (245)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!