Keresés

Részletes keresés

Ildi Tarlukács Creative Commons License 2021.01.18 0 2 13140

Férfi szlalomban idén három olyan versenyző is nyert, aki eddig nem. Schwartz, Sollwag és Feller is először nyert idén, Pintaurult úgy néz ki simán megynerheti az összetett világkupát, mivel Kilde, aki második mögötte megsérült és idén már nem versenyezhet. A nőknél óriásműlesiklásban Marta Bassino négyből három versenyen nyert, amikor célba ért győzött. Fura az idei versenynaptában, hogy többször ugyanabban a versenyszámban rendeznek két versenyt.

jaro1979 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 13139

Ez a javuló forma  kell is a közeledő VB-előtt!A közelmúltban nem volt részük sok dobogós helyezésben az osztrák sízőknek.

Előzmény: Veszpremi (13137)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2021.01.16 0 0 13138

lassan kezd benőni a feje lágya, elmúlik az a mindenáron nagyot akarok villantani. Szerényebb változata Blacky aki nem esik ki és néha dobogóra is állhat mint ma is 3. hely

Veszpremi Creative Commons License 2021.01.16 0 0 13137

Végre nyert Manuel Feller! Már nagyon érett idén, szép menet volt. Tavaly még elképzelhetetlen volt a sok kockáztatás miatt. Idén nagyot változott. Osztrák 1, 3. Nézők nélkül sajnos.

jaro1979 Creative Commons License 2021.01.16 0 0 13136

A mutáns vírus jelent meg a helyszínen ezért halasztották el.Nem akarnak kockáztatni a versenyzők és a stábtagok.

Előzmény: Veszpremi (13135)
Veszpremi Creative Commons License 2021.01.14 0 0 13135
Ildi Tarlukács Creative Commons License 2020.12.30 0 1 13134

Lemnentek az utolsó versenyek karácsony előtt. A nőknek két verseny lett volna Semeringen, de a hétfő délutáni szélvihar miatt nem tudták megrendezni az óriásműlesiklás második futmát, végül azt a versenyt töröték. Kedden a szlalom verseny már rendben lezajlott. Michelle Gisin a kombináció olimpiai bajnoka megszerezte élete első viálgkupa győzelmét így 19 év után először nyert svájci versenyző szlalom versenyt a nőknél és 28 viálkupaverseny után nem Vlhova vagy Shiffrin nyert szlalom versenyt nőknél.Katharina Liensberger lett a második, Shiffrin lett a harmadik.

A férfiaknél Bornióban a szuperóriás múlesikló versenyen Cocrain - Seagle nyert, Krichmayr és Seyersted előtt. A mai leisklást Mayer nyerte Krichmayr és Krybuehl előtt.Mayer győzelmével meg lett az osztrákok első győzelme 2020 -21-es világkupa szezonban, Gyakran emelgették, hogy régen volt arra példa, hogy sem a nőknél sem a férfiaknál nem tudtak fuatmot nyerni a világkupa sorozat októbertől januárig tartó részében, a nőknél még mindig nincs győzelem. Azt is mondták az osztrákok, hogy megnehezíti a dolgukat, hogy a férfiaknál őriás műlesikló versenyek voltak  szezon elején, amelyben az osztrákok nem jók Hirscher visszavonulása óta.

Veszpremi Creative Commons License 2020.12.28 0 0 13133

Bormio Abfahrt eltolva szerdára.

Előzmény: Törölt nick (13132)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.27 0 0 13132

2020. december 28. - Hétfő

09:50 Alpesi sí Világkupa (Sportműsor) (élő) Semmering Női óriás-műlesiklás 1.futam Ausztria

11:00 Alpesi sí Világkupa (Sportműsor) (élő) Bormio Férfi lesiklás Olaszország

Tv: Eurosport1

Törölt nick Creative Commons License 2020.12.17 0 0 13131

A szlovák Petra Vlhová a nőknél és a horvát Filip Zubcic a férfiaknál nagyon szép versenyeket futottak. Öröm volt nézni! :)

Ildi Tarlukács Creative Commons License 2020.10.21 0 0 13130

Múlt hétvégén elkezdődött a sí világkupa szezon a hagyományos söldeni versennyel. A nőknél nem volt meglepetés az olasz  Marta Bassino nyert, akinek ez volt a második világkupa győzeleme, második helyen honfitársnője Federica Brignone végeztt, haramadik lett az első futam után tizedik, de jó második futamot teljesítő Petra Vlhova. Mikaela Shiffrin hátsérüléssel bajlüdik ezért nem indult.

A férfiaknál meglepetésre a20 éves norvég Lucas Braaten nyert, akinek ez volt a pályafutása első világkupa győzelme, második helyen a svájci Marco Odermatt végzett, haramdaikon honfitársa Gino Cavirzel. A versenyek zárt kapusok voltak, Az idei szezonban a Covid miatt nem lesznek amerikai versenyek, férfiaknál nem  lesz Európán kívüli verseny, a nőknál terveznek Kínába versenyt.

sannyak Creative Commons License 2020.05.26 0 0 13129

Köszi ezt az Eurosportos cikket.

Ebből legalább nagy vonalakban megtudtam a 2015-ös balhé fontosabb dolgait.

De azt továbbra sem értem,hogy a Raiffeisennek miért nem érte meg Annát ugyanúgy szponzorálni,mint a Hirschert?

Nem volt elég a pénz Hirscher számára?Ezért elvettek az Annáéból,vagy teljesen megszüntették vele a szerződést?

Gondolom az jobban megéri a Raiffesennek,hogy Max Franzot,Katharina Gallhubert,és Nina Ortliebet szponzorálja,mintha Veith-tet támogatta volna pályfutása végéig...(vagy tovább,mint Maiert,és Hirschert)

A Rausch meg a Milka köszönte szépen,ők biztos kihozzák Annából,amit ki lehet,még ezután is.

tyler-durden Creative Commons License 2020.05.25 -1 2 13125

Nina Loeseth-ért is nagyon fáj a szívem...

Előzmény: tt978 (13124)
tt978 Creative Commons License 2020.05.24 0 0 13124

Nagyon hiányozni fog a gyönyörű Anna...

oldmumus_v.2 Creative Commons License 2020.05.24 0 0 13123

Herr Prof. Schröcksnadel Peter a kulcsszó. Ő nem csak profi síelőket tud leamortizálni, hanem a cégcsoportjába érdekkörébe tartozó síterepeket is. Ennek egyik áldozata a magyarok által ismert Hochkar is.

Sok újságot olvasva, archív híreket és helyiekkel beszélve lehet megérteni, hogy Ő a háttérben miket kavar évek óta.

sannyak Creative Commons License 2020.05.24 0 0 13122

Igen,tényleg szép szemei vannak,meg ahogy lobogott a hosszú fekete haja (mondjuk volt szőke is...) utána....

Amellett hogy egy természetes tehetség,és sikeres sportoló (volt),egy igazán csinos nő is.

Sajnos a második keresztszalagszakadást már nem tudta legyőzni,pedig szerintem az osztrákok biztos számítottak rá,hogy 2022,vagy-23-ig (mint Hirschernél is),még folytatja az élsportot.Most vakarhatják a fejüket,hogy a két legnagyobb sztár kiszállása után kik fognak majd érmeket,győzelmeket szállítani nekik.

Ha valaki elmagyarázná nekem,hogy mi volt az a balhé az osztrák sí szövetség,és (akkor még)Fenninger között nagyjából 2015 nyarán?Nagyon megköszönném!

Én elovastam,(lefordítottam),osztrák ujságot is,de még sem értettem,hogy miért fajult odáig a dolog,hogy már az országváltás is felmerült(Austria helyett Németország),miért nem szponzorálta tovább a Raiffeisen a sikerei csúcsán álló népszerű sportolót,hogy sikerült a német menedzserének a Mercedest behozni,mint szponzort ebbe az Audi-"sívilágba"?